Svěřenci trenéra Václava Varadi sice v úterý přišli o vítěznou sérii v Hradci Králové, nově ale získali do svých řad Tomáše Kundrátka, velkou posilu do obrany. Očekává se, že Kundrátek bude připraven pomoci spoluhráčům už dnes.

Oceláři drží v půlce základní části průběžné vedení v tabulce a rádi by na vedoucí příčce setrvali. Musí se dál koncentrovat na každou minutu utkání. „Hodně na to dbáme, každá střela může rozhodnout,“ upozorňuje trenér Varaďa, který si pochvaluje disciplínu mužstva. Třinec je nejslušnějším týmem soutěže, nasbíral nejméně trestných minut.

Navíc mu funguje obrana. „Koncentrace vzadu je důležitá. Obrana nám ale mimo jiné funguje i díky podpoře Šimona Hrubce v bráně. Kluci vědí, kde se mají při bránění pohybovat, jaké prostory mají obsazovat. Není to jen o hráči s pukem, naše defenziva je hodně postavena právě i na hře bez kotouče. Vše je nedílnou součástí naší defenzivní práce,“ vysvětloval Varaďa nedávno v České televizi. Nezbývá, než se poctivé a disciplinované hry dozadu držet dál.