Oceláři tak lehce vylepšili svou bilanci v této dovednostní soutěži. Bylo to totiž jejich třetí extraligové vítězství na nájezdy ze sedmi takto končených zápasů. „Je to loterie, o štěstí. Máte naučené dvě věci z tréninku a ty zkoušíte,“ vysvětloval Petružálek, vedle něhož skórovali také Jiří Polanský a Martin Růžička.

Domácí si v utkání sice vytvářeli šance, naráželi však na obětavou defenzivu hostů nebo skvělého gólmana Patrika Rybára. Mountfieldu navíc pomohl gól obránce Dominika Graňáka z 33. minuty. „Náš plán určitě nebyl hrát na jeden gól, ale vyplynulo to ze hry. Třinec byl aktivnější, lepší, zariskoval, nakonec jim to tam padlo a dostali se na koně,“ připomněl Graňák, že v polovině třetí třetiny vyvrcholila snaha Ocelářů vyrovnáním Chmielewského.

„Trenéři říkali, že to nebude o pěkných brankách. Tohle byl třetí zápas po sobě podobný tomu, co bude probíhat v play-off. Dnes to byl ale extrém,“ přiblížil Petružálek s tím, že důležitá byla trpělivost Slezanů. „Škoda nájezdů, ale možná, že ale i ten bod je nakonec dobrý,“ dodal Dominik Graňák.

Třinečtí nakonec dva body brali proti druhému celku tabulky všemi deseti. Zvlášť když tím dali dárek k šedesátinám prezidentu klubu Jánu Moderovi. „Pro něj jsme chtěli vyhrát, ale bylo to strašně těžké. Hradec hrál výborně odzadu, přesto jsme měli hodně šancí a k tomu šest přesilovek. Z nich jsme alespoň jeden gól měli dát, zápas by byl potom jiný. Za dva body jsme ale rádi,“ přiznal Chmielewski.

Zásluhou cenného vítězství Oceláři stáhli náskok právě druhého Hradce na tři body. Mužstvo to však neřeší. „Pro nás je to stejné, jako bychom byli kdekoliv jinde v tabulce. Jdeme zápas od zápasu, Hradec máme za sebou, teď potrénujeme a vyrazíme do Liberce, kde to bude zase těžké,“ zakončil Jakub Petružálek.

Oceláři Třinec – Mountfield HK 2:1 SN (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 49. Chmielewski (Petružálek, M. Doudera), rozhod. nájezd Petružálek – 33. Graňák (Šimánek, Berger). Rozhodčí: Mrkva, Bulanov (Rus.) – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 3911.
Třinec: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, Linhart, Roth, Jank, D. Musil – Chmielewski, Rákos, Petružálek – Dravecký, R. Vlach, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – O. Kovařčík, Cienciala, Hrňa. Trenéři: Varaďa a Zadina.
Mountfield: Rybár – Cibulskis, Čáp, Graňák, F. Pavlík, Gregorc, Pláněk, Zámorský – Cingel, Džerinš, Jaroslav Bednář – Červený, Dragoun, Köhler – R. Pavlík, Kukumberg, Vopelka – Šimánek, Berger, Zigo. Trenéři: Sýkora, Hynek a Martinec.