To on odstartoval "přehlídku" proměněným trestným střílením, Oceláři nakonec vyhráli 6:2.

"Konečný výsledek je zkreslující. Byl to hodně těžký zápas, který jsme zvládli na jedničku. Jsme rádi za první bod, ale zítra to je zase od nuly a nový zápas," uvedl Matuš po nečekaně vysoké výhře. Přitom ve čtvrtfinále Třinečtí dosáhli všech čtyř výher nad Mladou Boleslaví shodně jen o gól.

"I s Bolkou jsme hráli výborně, týmově a dobře zezadu. Jen nám to tolikrát nepadalo, zatímco dnes jsme svoje šance proměnili. Jinak to jsou všechno zápasy na stejné brdo,"dodal.

O jeho schopnosti proměňovat nájezdy ví i současný asistent trenéra pražské Sparty Zdeněk Moták, který ho před třemi lety v Šumperku postavil v jednom utkání na čtyři nájezdy. A tehdy teenager Matuš tři z nich dal. "V nájezdech mám celkově dobrou bilanci. Věřím si na ně," prohlásil s úsměvem třinecký útočník.

Skóre otevřel bekhendovým zakončením proti Jaroslavu Janusovi, který překvapivě v brance na danou standardní situaci vystřídal Filipa Novotného. "Všiml jsem si toho. Už v posledním utkání na Spartě jsem mu dal gól ze hry podobným způsobem a teď se stejná varianta opět nabízela. Nevím, zda si na to taky vzpomněl. Ale je jedno, kdo proti vám stojí," řekl.

Za další klíčový okamžik označili třinečtí hráči gól Erika Hrni, který v závěru druhé třetiny vrátil Ocelářům po snížení dvoubrankový náskok. Jakoukoli naději na zisk prvního bodu pak vítěz základní části Pražanům sebral třemi trefami v rozmezí od 44. do 48. minuty. Poté hru rozkouskovala četná vyloučení za vzájemná pošťuchování.

"Asi to pramenilo z výsledku, zřejmě z něho byli trochu frustrovaní. K tomu jim rozhodčí ve třetí třetině neuznali gól, možná nás chtěli rozhodit. Ale my jsme to čekali. Věděli jsme, že když budeme vést vyšším rozdílem, půjdou do toho ještě víc. A my jsme si řekli, že budeme bojovat jeden za druhého a budeme se chránit. Oni dělají to samé. Celkově hrajou podobně jako my bruslivý hokej, dohrávají souboje. Je to fyzicky náročné a předpokládám, že zítra budou ještě agresivnější," řekl Matuš.