Mají pech! Hokejisté Třince vstoupí do sezony až zítra domácím soubojem s Libercem, přesto už teď řeší v kabině hodně nepříjemnou ztrátu.

V nejhorší možnou chvíli se zranil Peter Hamerlík, předpokládaná brankářská jednička, který bude podle informací z tábora Ocelářů chybět minimálně měsíc. Podle zjištění Deníku má jednatřicetiletý slovenský gólman zlomenou klíční kost.

Slezané tak byli nuceni narychlo zajišťovat náhradu. Na dvouměsíční výpomoc tak přicházejí pětadvacetiletý Branislav Konrád a třiadvacetiletý Adam Trenčan.

Konrád byl v minulé sezoně dvojkou ve Slovanu Bratislava. V ruské KHL si zachytal čtyři zápasy v základní části a další dva v play-off. Rok předtím vychytal Konrád pro Slovan slovenský titul.

O dva roky mladší Trenčan odchytal minulou sezonu na farmě bratislavského Slovanu ve Skalici.

Jedničkou Ocelářů na startu nové sezony tak bude dvaadvacetiletý Šimon Hrubec, který přišel do Třince před loňskou sezonou z Českých Budějovic. Včetně čtyř zápasů play-off v ní odchytal 33 zápasů, o 11 méně než jeho parťák.

V případě Hamerlíka se dá hovořit o velké smůle. Zkušený slovenský gólman se totiž kvůli vleklým potížím s třísly postavil mezi tři tyče až k pátému přípravnému duelu se Zlínem (6:1).

S mužstvem následně bez komplikací absolvoval i turnaj v ruském Jekatěrinburgu. Znovu se zranil minulý týden v 52. minutě extraligové generálky s Olomoucí (5:3).

V Třinci ale nepočítají jen ztráty. Pokračovat nakonec bude snajpr Martin Růžička, čerstvou posilou Ocelářů je pak ruský útočník Alexander Gorškov, který uspěl na testech a včera podepsal s klubem dvouletý kontrakt.

„Saša nás v přípravných zápasech přesvědčil. Je to klasický Rus s dobrým hokejovým myšlením, který má hodně rychlé ruce," řekl třinecký kouč Jiří Kalous.

Dvaadvacetileté šikovné křídlo by mělo nastupovat ve druhé útočné formaci společně s Martinem Adamským a Jiřím Polanským.

„Jsem velmi rád, že budu v Třinci hrát. Je to po všech stránkách profesionálně vedený klub. Svou hrou se vynasnažím nezklamat. Věřím, že budu platným členem týmu," podotkl Gorškov bezprostředně po podpisu smlouvy.

Cíle Ocelářů, kteří v uplynulé sezoně vypadli v semifinále se Zlínem a skončili na čtvrtém místě, jsou každým rokem podobné. Milionářský klub míří vždy až na vrchol.

„Chceme dosáhnout co nejlepšího výsledku, ale půjdeme postupnými cíli. Základem je, jako každou sezonu, postoupit do play-off. Uvidíme, jak se bude sezona vyvíjet," prohlásil generální ředitel a zároveň trenér Třince Pavel Marek.

Jízdní řád Třince v extralize (sezona 2013/2014)