Cennou středeční výhrou ve Vítkovicích nabuzení karlovarští trápili Oceláře celý zápas a kdyby dosáhli na body, nemohl se nikdo moc divit. Přitom po patnácti minutách to vypadalo na jasnou záležitost. Když na trefu mazáka Peterka navázal Rákos, třinečtí fanoušci se těšili na pořádnou nadílku. Jenže hostům stačilo 97 vteřin na to, aby náskok domácích smazali. Z mezikruží pálil přesně Skladaný, zaváhání obrany pak potrestal Pohl.

Západočeši sice ve druhé třetině Oceláře přestříleli, ale gól inkasovali oni. Prsty v tom měla ve skvělé fazóně hrající útočná formace Klimenta – Polanský – Adamský. Právě centr třetí třinecké lajny si pohrál s gólmanem Závorkou a vrátil Třinec do vedení. „Bek mi nabídl hokejku k nadzvednutí, tak jsem to využil. Odkoukal jsem to od Honzy Peterka, který to takhle dělá už léta a funguje to," smál se střelec vítězné trefy Jiří Polanský.

Karlovarští se rvali až do konce. V oslabení se dostali do přečíslení dvou na jednoho. Vlach ve finále Pohlovi nenahrál a sám zakončoval. Šanci zhatil vracející se Polanský. Koncovku už si Oceláři pohlídali a bodovali v osmém utkání po sobě. „Když jsme brzo vedli dva nula, mysleli jsme si, že si zahrajeme hokej pro diváky. Jenže oni se nevzdali a využili našich skulinek. Nakonec z toho byla urputná hra na tři body," dodal Polanský.

HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Peterek (M. Růžička), 14. Rákos (D. Květoň, Orsava), 25. Polanský (Adamský, Klimenta) – 16. Skladaný (Vachovec), 17. Pohl (Roman Vlach). Rozhodčí: Polák, Hradil – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5, navíc Hrabal – Zaťovič oba 10 min. Bez využití. Diváci: 3543.

Třinec: Hrubec – Ovčačík, Roth, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Kania – M. Růžička, Peterek, Varaďa – D. Květoň, Rákos, Orsava – Klimenta, Polanský, Adamský – Hrňa, Zagrapan, Hampl. Trenéři: Turek a Janků
Karlovy Vary: Závorka – D. Nosek, J. Drtina, Prošek, Gulaši, Gründling, Grman, J. Látal, Kloz – Bicek, Pech, Zaťovič – Pohl, J. Doležal, Roman Vlach – Zucker, Skuhravý, Košťál – Skladaný, Vachovec, T. Rohan. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický