Stejně jako ve třetím duelu vstřelily Pardubice důležitý první gól. Zatímco v sobotu se radovaly již po 66 vteřinách, tentokrát se na gól čekalo až do 33. minuty. Autor gólu? Stejný. Opět francouzský útočník Sacha Treille. Opět v přesilovce. 

Byl to jeden z klíčových okamžiků. Pardubický odchovanec ve službách Ocelářů Daniel Rákos vyhodil nešťatsně puk mimo hrací plochu. Následovala přesilová hra pro Dynamo. Tu již za 23 vteřin využil přesnou střelou z prostoru mezi kruhy Treille, kterého našel Marosz. 

Do té doby diváci sledovali pokračování napínavé bitvy, která se rozehrála již o den dříve. Šance měli domácí Dušek či třinecký Rákos, ale oba gólmani zasahovali. Znovu došlo na řadu šarvátek, krátkou bitku stihli Holland s Musilem, kteří skončili na ledě. 

Ve druhé třetině ujel v oslabení Rolinek, ale na Hrubce nevyzrál. Pardubický brankář Kacetl zase zasáhl třeba proti tvrdé střele Růžičky. V brejku neuspěli ani Poulíček a Kautem, pak už přišel první gól Pardubic. 

Další chvíle Francouze přišla v 50. minutě, kdy zakončil podobným způsobem a přidal druhý pardubický gól. Zanedlouho chyboval Krajíček, puku se zmocnil David Tomášek a vydařenou kličkou překonal Hrubce potřetí. Do branky Třince nastoupil Peter Hamerlík, který čelil ještě trestnému střílení, ale Ján Sýkora trefil jen tyčku.

Ohlasy trenérů:

Miloš Holaň (HC Dynamo Pardubice): „Na hráčích bylo vidět, že nás ta včerejší výhra fyzicky i psychicky posílila. Zápas byl vesměs o jednom gólu. I když šance byly v první třetině na obou stranách, tak jsme byli rádi za bezbrankový stav, protože jsme chtěli hrát poctivou obranu na hraně svých možností, což jsme ve druhé třetině přetavili ve vedoucí branku. Hráli jsme velice dobře, pak už jsme byli i lepším týmem, podařilo se nám skórovat v přesilovce a dýchalo se nám lépe. Poděkování si zaslouží celý tým a velmi nás zdobí ubráněné přesilovky. Vůbec nic to ale pro nás neznamená, teď jedeme do Třince.“

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): „V první třetině jsme hráli velmi dobře, začali jsme se prezentovat hokejem, jaký si od našeho týmu v play off představujeme. Ve druhé třetině jsme nešťastným vyloučením a z přemíry snahy vyrobili hrubku, po které dali domácí gól. Do konce druhé části jsme měli šance s tím něco udělat, hlavně Rothova možnost volala po gólu, ale Pardubice to přestály a až na dvě nebo tři naše dobrá střídání ve třetí třetině si výsledek pohlídaly. Navíc jsme udělali další individuální chybu, po které domácí odskočili na vyšší rozdíl ve skóre. Jedeme domů za stavu 2:2, což není scénář, který jsme si představovali, ale věřím, že ten pátý zápas zvládneme.“

Dynamo Pardubice – Oceláři Třinec 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a asistence: 33. Treille (T. Svoboda, Trončinský), 50. Treille (Trončinský), 52. Tomášek. Rozhodčí: Hradil, Kika – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 9:10, navíc Holland (Pardubice) a D. Musil (Třinec) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 9632. Stav série: 2:2.
Pardubice: Kacetl – Cardwell, Wishart, Trončinský, Čáslava, Ščotka, Mojžíš, Holland – Beran, Tomášek, Rolinek – P. Sýkora, Marosz, Treille – M. Kaut, Poulíček, Perret – J. Sýkora, Dušek, T. Svoboda. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.
Třinec: Hrubec (53. Hamerlík) – M. Doudera, Krajíček, Roth, D. Musil, L. Kovář, Linhart – Martin Růžička, R. Vlach, Petružálek – Dravecký, Marcinko, Mikulík – Martynek, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, Cienciala, Rákos – Kvasnica. Trenéři: Varaďa a Zadina.