Oceláře vrátil do šlágru ve 33. minutě Nestrašil, který využil přesilovku. Do konce druhého dějství srovnal Dravecký. Třetí třetinu už zcela ovládl úřadující mistr. Postupně se trefili Voženílek, Kurovský a Růžička. Snížení královehradeckého snajpra Okuliara už nic nezměnilo.

„Vždycky říkám, žev naší kabině je charakter. Nikdo z nás to nepoložil,“ zahlásil třinecký útočník Andrej Nestrašil, který se trefil na 1:2 v přesilovce a nakopl obrat. Ten nasměroval úřadujícího šampiona nejvyšší tuzemeské soutěže k již páté plnohodnotné výhře v řadě.

„Asi nestřílím tolik, jak bych střílet měl. Ten gól? Všichni byli nahrnutí na druhé straně, tak jsem to zkusil. Ale neřekl bych, že je to nějaká moje specialita. Pomohly nám přesilovky, ale věděli jsme, že první třetina nebyla dobrá,“ vykládal Andrej Nestrašil.

19. kolo extraligy (pátek 17. 11. 2023):

Hradec Králové - Třinec 3:5 (2:0, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 3. Perret (Lalancette), 13. Lalancette (Freibergs, Estephan), 55. Okuliar – 33. Nestrašil (Daňo, J. Jeřábek), 37. Dravecký (Čacho), 44. Voženílek (J. Jeřábek, Adámek), 49. Kurovský (Marinčin, Vrána), 51. M. Růžička (Daňo, Voženílek). Rozhodčí: Šír, Vrba – Rampír, Blažek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 5256. 

Mountfield HK: Bartošák – Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Pavelka, Freibergs, Marcel – R. Pavlík, Miškář, Eberle – Okuliar, Tamáši, Chalupa – Perret, Lalancette, Estephan – Šťastný, Pilař, Jasper. Trenér: Tomáš Martinec.

HC Oceláři Třinec: Mazanec – Smith, Marinčin, Polášek, Kundrátek, J. Jeřábek, Adámek, Nedomlel – Pánik, Voženílek, M. Růžička – Nestrašil, Vrána, Daňo – Sikora, M. Roman, Hrehorčák – Dravecký, Čacho, Kurovský. Trenér: Zdeněk Moták.