Třinec ve čtvrtfinále vedl nad Motorem už 3:0 na zápasy, nakonec vybojoval postup až v posledním dramatickém sedmém duelu, který doma urval v závěru 2:0. Vítězný gól vstřelil v 50. minutě Miloš Roman. „Byly to nervy do poslední chvíle, ale uhájili jsme to,“ řekl gólman Třince Marek Mazanec, který se vrátil mezi tři tyče místo Ondřeje Kacetla a potřetí v sérii vychytal čisté konto.

„Věděl jsem, že to je zápas o jedné jediné chybě a nechtěl jsem být tím, kdo ji udělá. Věděl jsem, že jeden gól dáme a snažil jsem se žádný nepustit,“ vykládal Marek Mazanec, jenž hledal důvody toho, proč Jihočeši dotáhli sérii z 0:3 na 3:3. „My sérii výborně začali. Ve třetím zápase jsme ale začali hrát jiný hokej, možná začali hrát jiný hokej oni,“ přemítal fantom Ocelářů Marek Mazanec.

Je Sparta silnější než České Budějovice?

„Já nevím, vždyť hrajeme play-off. V tom nerozhoduje, kdo má jaké hráče a kdo do toho kolik nasypal. Hlavní je srdce a bojovnost. Sparta je těžký soupeř, kterého známe, dva roky po sobě jsme s nimi hráli. Víme, jaký hokej nás čeká. Připravíme se dobře,“ slíbil brankář Třince Marek Mazanec před očekávaným střetem dvou gigantů.