Do utkání nasadili už vyléčeného Martina Růžičku, ale to bylo asi tak jediné pozitivum pátečního večera.

„Dneska jsme si to utkání prohráli vyloženě v přesilovkách. Dostali jsme jich k dispozici několik, ale vůbec jsme to nezvládli. Kluci na ledě vymýšleli řešení, která normálně nedělají. Dělali si to sami těžší, než to bylo. Přesilovky dnes rozhodly,“ uznal jeden z třineckých trenérů Marek Zadina.

Samotný zápas moc hokejové krásy nepobral. Domácím vázla rozehrávka, dělali strašně moc chyb a zvedli se teprve v poslední třetině. To už ale bylo pozdě, byť v poslední minutě ještě vykřesal malou naději gólem na 2:3 Svačina.

To hostům se zápas hodnotil daleko lépe. „Viděli jsme atraktivní utkání, hrálo se nahoru dolů,“ překvapil nejprve přítomné novináře trenér Plzně Ladislav Čihák. „Budu mluvit hlavně o nás. Na mužstvo jsem pyšný. Několikadenní příprava se vyplatila, odtud jsou to cenné body. Těší mě, že jsme sem přijeli vyhrát a ne to jen zkusit. Byl to srdnatý, soustředěný výkon,“ pochvaloval si.

Třinec (v bílém) doma nestačil na Plzeň. Prohrál 2:3.Zdroj: Petr Rubal

Sezonní premiéru v barvách Ocelářů zažil Martin Růžička, který se zranil v přípravě a soutěžní zápas ještě nehrál. „Tyhle návraty po zraněních nejsou nikdy jednoduché, herní pohoda a praxe mi chyběly,“ uznal nejprve. „Zápas je něco úplně jiného než trénink. Puk mi občas skákal jako horký brambor,“ doplnil své pocity z prvního sezonního mistráku.

I on souhlasil, že Třinec si zápas prohrál v přesilovkách. „Ano, ty nás dneska stály výsledek. Byl to velký problém, protože jsme jich měli hodně, jenže jsme v nich nepředvedli skoro nic,“ litoval Růžička.

Oceláři Třinec – Škoda Plzeň 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 42. Krajíček (Gernát, Werek), 60. Svačina (Adamský, Růžička) – 17. Čerešňák (Kratěna, Nedorost), 40. J. Kindl (Nedorost), 50. Kracík (Gulaš, D. Kindl). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:8. Využití: 0:2. Diváci: 4349.

Třinec: Hrubec – Gernát, Krajíček, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Adámek – Bukarts, Marcinko, Martynek – Chmielewski, Werek, Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrňa. Trenér: Varaďa.