Možnost, že by atakovali rekord Liberce ze sezony 2015/16, který uhrál 14 výher v řadě, tak padla.

Ale nemusela. Oceláři odehráli výborný part, to ale domácí rovněž. Hokej se hrál na východě Čech vynikající. Svižnou podívanou nabídla už úvodní třetina, kdy padly rychle za sebou čtyři góly. Dva do třinecké sítě.

„Ten první jsme dostali, když jsme nechali samotného hráče jet od modré na naši bránu, při druhém jsme si špatně pokryli hráče v našem pásmu,“ nelíbilo se jednomu z třineckých trenérů Marku Zadinovi bránění týmu. „Porazili jsme se našimi chybami,“ mrzelo jej.

Ve druhé části se blýskl několika povedenými zákroky gólman Třince Šimon Hrubec. Hradečtí nevyužili ani 44 sekund dlouhou přesilovku pěti proti třem. Samostatný nájezd neproměnil Bičevskis, Vincour nastřelil tyč…

Oceláři však promarnili spoustu šancí. Dokázali hrát rychle dopředu, měli tlak. Růžička ani Bukarts ve svých šancích neuspěli, pak měl Martin Růžička jasnou tutovku, jenže netrefil a na opačné straně udeřilo dvakrát během 34 sekund. Dva slepené góly domácích už Třinec srazily, byť ten se sympaticky snažil o zvrat až do posledních chvil.

„Dnes to byl asi nejtěžší zápas sezony, byl jsem v pořádném zápřahu,“ uznal brankář Třince Šimon Hrubec. „Zápas nám moc nesedl, ale žádný strom neroste až do nebe a naše vítězná série musela někdy skončit,“ ohlížel se za krásným listopadovým obdobím.

„Věděli jsme, že to tady bude náročné. Hradec velmi dobře bruslil, chodil po nás a forčekoval. S tím jsme měli určitý problém. Ale i tak se mohl zápas zlomit v náš prospěch, bylo to otevřené a gólovek jsme měli dost. Nakonec se naše série zastavila v Hradci. Věděli jsme, že jednou skončí. Poučíme se z toho a půjdeme dál,“ nedělal z porážky vědu Marek Zadina.

„Už po zápase s Plzní jsem říkal, že musíme být pokorní. Možná nám právě pokora dnes chyběla,“ uvažoval Hrubec.

I tak byla série třinácti zápasů v řadě, kdy Třinec bodoval, mimořádná. Vždyť jde v přepočtu o celou jednu čtvrtinu základní části. A kdo ví, možná v pátek s Chomutovem odstartuje Třinec sérii novou.

Mountfield HK – Oceláři Třinec 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Dragoun (Zámorský), 10. Vincour (R. Pavlík, Dragoun), 52. Dragoun (M. Chalupa), 52. Graňák (Bičevskis) – 1. Galvinš (Polanský, Adamský), 13. Hrňa. Rozhodčí: Hejduk, Hribik – Kis, Hanzlík. Vyloučení: 5:6, navíc Kukumberg (Hradec) a Roth (Třinec) 10 min OT. Bez využití. Oslabení: 0:1. Diváci: 4207.

Třinec: Hrubec – Adámek, Gernát, D. Musil, Galvinš, Roth, M. Doudera, Matyáš – Martin Růžička, Marcinko, Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský – Dravecký, Werek, Roberts Bukarts – O. Kovařčík, Chmielewski, Christov. Trenér: Varaďa.