Pardubice poslal do vedení na začátku druhé třetiny ex-třinecký Pánik. Třinec opakovaně vzdoroval, brzy srovnal a dokázal se vrátit i z dvoubrankového manka. V závěru zápasu však zaúřadoval domácí forvard Vondráček, který během 88 vteřin dvěma údery rozhodl. Slezané dohrávali bez elitního beka Martina Marinčina po nevybíravém dohrání útočníka Pardubic Lukáše Sedláka.

„Ten gól na 2:1? To byla smůla. Ta střela prošla jak obránci, tak Kácovi mezi nohama. Je hlavně škoda, že jsme ji dostali po vyloučení na konci třetiny v útočném pásmu,“ vykládal kapitán Třince Petr Vrána, který vnímal daleko větší chození Dynama do gólmana Kacetla. „Když bráníte svého brankáře a po útoku na něj je to maximálně 4 na 4, tak je to složité,“ dodal Petr Vrána.

„Byl to těžký zápas. Čekali jsme, že na nás Pardubice vlítnou a to se potvrdilo. Dobře jsme srovnali na 3:3, ale udělali malou chybičku, dostali gól. Pak už jsme to otevřeli, napadalo nám to tam, to ale nic neřeší. My máme bod, za něj jsme rádi a jedeme zpátky do Třince, těšíme se,“ prohlásil útočník Třince David Cienciala po druhém finálovém duelu na východě Čech.

OHLASY TRENÉRŮ:

Zdeněk Moták (HC Oceláři Třinec): „Musím vyslovit hlubokou poklonu svým hráčům, podali výborný, vynikající výkon. Věděli jsme, co se bude dít a dokázali na to najít odpověď. Pracovali jsme a ve třetí třetině jsme se do zápasu vrátili. Malou chybou jsme o zápas přišli, ale nic se neděje.“

Marek Zadina (Dynamo Pardubice): „Hráči podali výborný výkon. Poučili jsme se z prvního zápasu, soupeře jsme přehrávali. Před branku je těžké se dostat, ale víme, co nás čeká, jsem na to připraveni. Jsme rádi, že jsme zápas vyhráli a ani za stavu 3:3 se nepoložili. Ukázali jsme naši sílu.“

2. finále play-off extraligy (středa 17. 4. 2024):

Pardubice – Třinec 6:3 (0:0, 2:1, 4:2)

Branky a nahrávky: 24. Pánik (Sedlák), 39. Radil (Košťálek, Kaut), 47. Čerešňák (Paulovič, A. Musil), 55. Vondráček (Mandát), 56. Vondráček (Mandát, Poulíček), 58. Kaut (Kousal, Čerešňák) – 34. Cienciala (Hudáček, Kundrátek), 49. Helewka (Nestrašil, Voženílek), 50. Hudáček (Kundrátek). Rozhodčí: Stano, Šír – Hynek, Lederer. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:2. Diváci: 10 194 (vyprodáno) Stav série: 1:1.

HC Dynamo Pardubice: Will – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hájek, Vála – Hyka, Sedlák, Pánik – Radil, T. Zohorna, R. Kousal – M. Kaut, A. Musil, Paulovič – Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Marek Zadina.

HC Oceláři Třinec: Kacetl – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, M. Adámek, Šenkeřík, Polášek – A. Nestrašil, Helewka, Voženílek – L. Hudáček, Cienciala, M. Daňo – Kurovský, P. Vrána, Miloš Roman – Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenér: Zdeněk Moták.