Oceláři chtěli napravit dojem z pátečního duelu se švédským Djurgårdenem (1:6), kdy jen produktivita rozhodla o výhře soupeře. A proti finskému vicemistrovi skutečně začali velmi dobře.

„Nějakých deset patnáct minut bylo solidních, bohužel jsme ke konci třetiny dostali gól z přesilovky. Sami je hrajeme příliš složitě, kdežto soupeř z nich proti nám třikrát udeřil,“ vracel se k rozhodujícím okamžikům zápasu jeden z třineckých trenérů Marek Zadina.

Tappara se rozjela ve druhé části, kdy hráli Oceláři sérii oslabení. Během čtvrt minuty padly do jejich sítě dva góly (v prostřední periodě celkem šest) a Finům najednou narostla křídla, zatímco Oceláři se propadali čím dál hlouběji do herního zmaru.

„Rozhodly ty přesilovky, které dostaly Finy na koně. Pak je už nešlo zastavit,“ uznal Zadina.

Oceláři padli v LM i podruhé. V neděli nestačili na Tapparu Tampere.

V poslední třetině se utkání už jen z povinnosti dohrávalo. „My můžeme jen poděkovat našim fanouškům, že za námi pořád stáli i za takového stavu a povzbuzovali nás, a to jak v pátek, tak dnes. Jejich podpory si velmi vážíme,“ zakončil zklamaný Zadina.

Oceláři Třinec – Tappara Tampere 2:8 (0:1, 1:6, 1:1)

Branky a nahrávky: 38. Chmielewski (Vlach, Dravecký), 47. Cienciala (M. Doudera, Polanský) – 19. Järvinen (Malinen, Kemiläinen), 29. Järvinen (Malinen), 29. Jasu (Kuusela, Järvinen), 31. Karjalainen (Kemiläinen), 32. Erkinjuntti (Kuusela), 34. Elorinne (Karjalainen, Záborský), 40. Elorinne (Rauhala), 43. Ojamäki (Rauhala). Rozhodčí: Štefík, Jeřábek – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:3. Diváci: 3 276.

Třinec: Hamerlík (32. Hrubec) – Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Matyáš, Kovář, Haman, Bartko – M. Kovařčík, Marcinko, M. Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – Cienciala, Viedenský, O. Kovařčík – Chmielewski, Vlach, Dravecký. Trenér: Varaďa.

Tappara: Heljanko– Rantakari, Vittasmaki, Kemiläinen, Mäntylä, Elorinne, Rautanen, Tanus, Utunen – Kuusela, Järvinen, Erkinjuntti – Karjalainen, Malinen, Záborský – Ojamäki, Jasu, Rauhala – Luoto, Järvinen, Levtchi. Trenér: Rautakorpi.