A to měli v posledních dnech samé silné soupeře z popředí tabulky. V úterý konkrétně hradecký Mountfield, se kterým svedli vyrovnanou bitvu, byť se častěji hrálo v útočné třetině Ocelářů.

„Myslím, že se dnes ukázala kvalita a síla Třince. Nám zpočátku docela vázla souhra a Třinec nás dostával pod tlak. Prohrávali jsme osobní souboje a občas jsme v obranném pásmu nevěděli, kam dřív skočit,“ rekapituloval utkání jeden z hradeckých trenérů Petr Svoboda.

„Třinci hrálo do karet i to, že jsme měli spoustu vyloučených, což nás dostávalo z tempa. I přesto jsme drželi nadějný stav 2:1, ale nevyužili jsme šance, které jsme si vypracovali a nakonec do prázdné brány inkasovali potřetí,“ zhodnotil Svoboda porážku Mountfieldu.

Oceláři (v bílém) svedli s hradeckým Mountfieldem vyrovnanou bitvu.Zdroj: Petr Rubal

Domácím skvěle zachytal Šimon Hrubec, který je v reprezentační formě. I když na něj nešlo tolik střel, jako na hradeckého Pavelku, v klíčových okamžicích vytasil skvělý zákrok. A měl i štěstí, dvakrát za ním zvonila tyč. „Mám dojem, že to dnes byl souboj našich útočníků s Jardou Pavelkou, který nás dost vychytával,“ poslal Hrubec směrem ke kolegovi poklonu.

On sám se jí dočkal od svého trenéra Václava Varadi, který ale poděkoval i celému týmu za odvedený výkon. „Od začátku byl velmi dobrý, šli jme si za třemi body. Proti těžkému soupeři si kluci znovu dokázali, že hokej umějí a mají vůli pokračovat v sérii, kterou teď máme,“ pochvaloval si Varaďa.

Ilustrační foto
Zima se blíží, v kraji už sněžilo

Zmínil, že Hradec mohl v první třetině skórovat i víckrát, než jen jednou. „I když tam měl asi jenom pět střel, tak nám dvakrát zvonila tyč. Kdyby dali branku, možná byl průběh zápasu jiný,“ přemítal Varaďa. „Ale dneska jsem cítil, že nám jedou nohy a dobrým pohybem si vytváříme šance. Věřil jsem, že naši sérii prodloužíme,“ dodal kouč Ocelářů.

Oceláři Třinec – Mountfield Hradec Králové 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. M. Doudera (Werek), 27. O. Kovařčík (Cienciala), 60. Adamský (Marcinko, Hrubec) – 6. Dragoun (Rákos). Rozhodčí: Hodek, Pražák – Gerat, Hynek. Vyloučení: 5:7. Oslabení: 0:1. Diváci: 3992.

Třinec: Hrubec – Krajíček, Gernát, Galvinš, Musil, M. Doudera, Roth, Adámek – Hrňa, Marcinko, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – Roberts Bukarts, Werek, Dravecký – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski. Trenér: Varaďa.

Medvěd hnědý
Medvěd, staronový hit Beskyd. Viděli ho u Smrku
Sázení v Aleji dobra.
V Aleji dobra také letos vysadili další tři jabloně