Favorizovaní domácí museli jít skrze dobře organizovanou obranu Dukly tvrdě dopředu a první úspěch sklidili ve 13. minutě, když Marcinko opět prokázal svůj důraz a těčoval Musilovo nahození.

Šance si vytvořili i hosté, Žalčík ani Seman však fantastického Hrubce nepřekonali. Na Marcinkovu trefu se Ocelářům povedlo navázat ve druhé třetině, kdy Martin Růžička překonal Voldena.

Rozhodnutí přišlo v závěru, kdy Cienciala ujel a upravil skóre na 3:0. "Chtěl bych poděkovat hráčům, že to zvládli, odehráli zápas výborně. Bylo to složité a těžké utkání, protože Jihlava je houževnatý mančaft, který dobře bruslí a je nepříjemný. Vítězství se nerodilo úplně jednoduše, o to více jsme rádi za tři body," řekl domácí asistent Marek Zadina.

"Utkání rozhodlo, že domácí proměňovali svoje příležitosti, my naopak ty svoje bohužel ne. Šancí jsme měli několik, ale nebylo nám přáno. V tom byl ten rozdíl," uvedl jeden z jihlavských koučů František Zeman.

HC Oceláři Třinec - HC Dukla Jihlava 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Marcinko (D. Musil, Dravecký), 23. Martin Růžička (Chmielewski, Marcinko), 53. Cienciala (M. Doudera, Krajíček). Rozhodčí: Hribik, Pražák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:0. Bez využití. Diváci: 3725.
Třinec: Hrubec - Krajíček, M. Doudera, Roth, D. Musil, Jank, Linhart - Martin Růžička, Marcinko, Dravecký - Svačina, Polanský, Adamský - Irgl, Rákos, Hrňa - Kvasnica, M. Kovařčík, Cienciala - Chmielewski. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.
Jihlava: Volden - De La Rose, Suchánek, Bryhnisveen, J. Zdráha:, Šidlík, Ulrych, Váňa - T. Kubalík, Skořepa, Jiránek - Čachotský, Seman, Rys - Žálčík, M. Hlinka, Anděl - Macík, R. Hubáček, Diviš. Trenéři: Vlk a F. Zeman.