Třinec si po páteční domácí porážce s Libercem rychle začal napravovat náladu. Už ve čtvrté minutě se dostal do vedení zásluhou Růžičky, který v signalizované výhodě zpracoval křížnou Rothovu přihrávku před bránu a vkleče z první třinecké šance zamířil pod horní tyčku.

"Je škoda, že první gól v naší síti přišel tak brzo. I pak jsme s nimi ale hráli dlouho vyrovnaný zápas. Do defenzívy hrajeme dobře, ale vpředu jsme se do ničeho moc nedostávali. Třinci se letos dávají góly těžko," řekl olomoucký brankář Martin Falter, který teprve podruhé v sezoně nastoupil do zápasu jako jednička.

Ale pohlednosti zápasu rychlý gól moc neprospěl. Byl z něj spíše urputný boj o střední pásmo, na které si dávali pozor zejména Hanáci. I z defenzivně laděné taktiky se brzy propracovali do šancí, Laš ale z gólové parkety minul bránu a proti Ondruškovi zasáhl Hrubec.

Třinec se proti kompaktní obraně prosazoval ztuha a skutečných příležitostí měl pomálu. Když už si ji Adamský dobrým forčekingem ve 13. minutě vybojoval, zahodil ji nepřesnou koncovkou. "Věděli jsme, že i za stavu 1:0 musíme hrát trpělivě. Že stačí chyba a oni mohou vyrovnat. Proto se to tahalo tak dlouho," uvedl třinecký útočník Rostislav Marosz.

Olomouc účinnou hrou držela Oceláře na uzdě i ve druhé části a favorit musel být čím dál nervóznější. Marosz ani v jedné ze dvou šancí neskóroval, a tak si domácí museli oddechnout, když Strapáč po ojedinělém brejku hostů švihem neprostřelil Hrubce.

Kohouti do třetí části vstoupili dokonce aktivněji a Hrubec musel krotit Hermanův pokus z otočky. Favorita však ve 48. minutě uklidnil Kreps, který po Rákosově akci zblízka prostřelil Faltra. Z domácích spadly obavy o výsledek a v závěru fanoušky odškodnili za padesátiminutové trápení ještě dvěma trefami. V přesilovce dorazil Linhartovu střelu Dravecký a na 4:0 zvýšil po krásné akci s Petružálkem Marosz.

"Asi nás zlomil druhý gól. Z Třince to spadlo a ukázala se jeho kvalita. Ale padesát minut jsme byli na dostřel, nehráli špatně. Nehráli jsme v oslabení, což bylo důležité, oni ale snad druhou přesilovku využili ke gólu na 3:0 a to bylo rozhodující," prohlásil Falter.

Hrubec musel šestou nulu pohlídat ještě v poslední minutě proti příležitosti Fořta a nakonec mu k ní stačilo jen 17 zákroků. "Třetí třetina už patřila nám. Vyplatila se nám trpělivá hra. Hráli jsme dobře dozadu. Pak jsme z tlaku do brány dali na 2:0 a třetí gól jsme přidali i z přesilovky. Pak už jsme to měli ve svých rukou," dodal Marosz.

René Mucha (Třinec): "Pomohl nám gól v úvodu první části, nebyla to ovšem uklidňující trefa. Až do konce druhé třetiny byl stav pořád o gól. Jsme rádi, že nám konečně vyšla pěkná kombinace v přesilovce. Poté už bylo znát, že jsme klidnější."

Jan Tomajko (Olomouc): "Byla škoda, že jsme v první třetině dostali gól. Kdyby to bylo 0:0, zápas mohl vypadat trochu jinak. Definitivně nás srazil druhý gól. Třinec byl poté lepší, proměnil své šance. My jsme si dnes bohužel nevytvořili skoro nic."

HC Oceláři Třinec - HC Olomouc 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 4. Martin Růžička (Roth, Marosz), 48. Kreps (Rákos, Martin Růžička), 50. Dravecký (Linhart, J. Petružálek), 53. Marosz (J. Petružálek, Martin Růžička). Rozhodčí: Polák, Úlehla - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 4628

Třinec: Hrubec - Roth, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek, L. Doudera, L. Galvas, Jank - Martin Růžička, Marosz, J. Petružálek - Dravecký, Kreps, Rákos - Irgl, Polanský, Adamský - Hladoník, Špirko, J. Sýkora. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva
Olomouc: Falter - Matai, Vyrůbalík, Houdek, Jaroměřský, Ondrušek, Plášil, J. Galvas - Strapáč, J. Knotek, Laš - Eberle, Ostřížek, Holec - T. Mikúš, J. Mikúš, Skladaný - Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko