V pondělí vyhráli Oceláři podruhé na ledě soupeře, tentokrát 5:2. „Klíčové pro vývoj série byly asi první dva zápasy v Třinci. Přišlo mi, že nám Vítkovice odevzdaly až příliš respektu, my se dostali do vedení 2:0, a do pohody,“ hodnotil příčiny úspěchu trenér Ocelářů Václav Varaďa.

„Když se pak tým dostane do stavu, že prohrává 0:3 na zápasy, je to už na hraně a tohle logicky nahrává soupeři. Je obtížné se z toho vyhrabat. Myslím, že to bylo dnes vidět. My jsme ale konečné skóre 4:0 nečekali a moc si toho ceníme,“ rekapituloval Varaďa celou sérii.

Oceláři vyhráli ve Vítkovicích 5:2.Zdroj: Lukáš Kaboň

Vítkovice se sice v pondělí vůbec poprvé v této sérii ujaly vedení, když ve třetí minutě prostřelil Hrubce z ideální pozice v mezikruží Stránský, jenže radost vydržela domácím jen čtyři minuty.

Nejprve srovnal po nahrávce Růžičky Svačina a pak se prosadil do té doby mlčící střelec Vrána. Na svůj bývalý klub mu to jde. Po příchodu do Třince dal svůj druhý gól a znovu do sítě Vítkovic. „Asi to opravdu bude můj oblíbený klub, ale bude důležité, abych přispěl týmu i v dalším průběhu play off,“ konstatoval po zápase spokojený Petr Vrána.

Ve 14. minutě si střihli boxerskou vložku domácí Trška a hostující Polanský, na body jasně vyhrál útočník Ocelářů a hosté pak udeřili i gólově, když Hrňa využil opět přesilovku.  „Ty nám dnes šly, v nich jsme si hodně pomohli. Celou sérii se nám přesilovky dařily, v play off je to ohromná zbraň,“ pochvaloval si gólman Třince Šimon Hrubec.

Ostravané vpadli do druhé části velmi dobře, když Schleiss šťastně prostřelil Hrubce a dostal domácí na kontakt, víc ale diváci v prostředním dějství neviděli.

Oceláři jistili svůj postup v další přesilovce, tentokrát 5 na 3, kdy se prosadil Cienciala a pečeť na třinecký postup dal při vítkovické power play do prázdné brány třinecký Kanaďan Werek.

„Bohužel jsme nevyužili psychické pohody po sérii se Spartou, kde ležel klíč. Třetí porážka u nás s psychikou hráčů zamávala,“ přiznal kouč Vítkovic Jakub Petr.

Oceláři vyhráli ve Vítkovicích 5:2.Zdroj: Lukáš Kaboň

„Dnešní zápas vlastně charakterizoval celý průběh série. Roman nám odešel z rozcvičky, museli jsme lehce zaimprovizovat ve složení útočných řad. Vedli jsme, ale Třinec otočil vedení v přesilovkách, což byl průvodní jev celé série. Zatímco jemu se přesily dařily, nám ne. Stáhli jsme pak hru na tři lajny, to znamenalo určité oživení a šance na srovnání, podobně jako včera. Jenže góly chyběly a Třinec zaslouženě vyhrál. Chtěli jsme pro naše fandy urvat aspoň jedno vítězství, hráči nechali na ledě všechno, ale bohužel. Nezbývá, než soupeři pogratulovat k postupu,“ hodnotil Jakub Petr vítkovický konec v letošním play off.

Vítkovice Ridera – Oceláři Třinec 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. Stránský, 27. Schleiss (Tybor) – 7. Svačina (Martin Růžička), 10. P. Vrána (M. Doudera, Hrňa), 16. Hrňa (Roth, Martin Růžička), 50. Cienciala (M. Doudera, Svačina), 60. Werek (Martin Růžička). Rozhodčí: Hribik, Mrkva – Hynek, Zíka. Vyloučení: 7:6, navíc Trška 10 min. OT – Polanský 10 min. OT. Využití: 0:3. Diváci: 9039. Konečný stav série: 0:4.

Třinec: Hrubec – M. Doudera, Roth, Galvinš, D. Musil, Adámek, Matyáš – Svačina, P. Vrána, Martin Růžička – Werek, Marcinko, Hrňa – Adamský, Polanský, Dravecký – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Chmielewski. Trenér: Varaďa.