Trápící se Pražané dorazili do Slezska už bez svého trenéra Uwe Kruppa, který dostal „padáka“. Mužstvo dočasně převzala dvojice Petr Ton – Jaroslav Hlinka, a musela spolknout hořkou pilulku v podobě jasné porážky.

V první třetině kralovali Oceláři, kteří využili dvě přesilovky a díky pohybu a nacvičeným akcím se jim dařilo Spartu přehrávat.

Druhá perioda byla vyrovnaná, Sparta se dostala do tlaku díky třem přesilovkám v řadě, ale nevyužila nic, naopak Třinec využil i svou třetí početní výhodu a dál hosty deptal skvělými akcemi.

Do třetí třetiny nahradil otráveného Machovského v hostující svatyni mladý Wolf, čisté konto nakonec neudržel, to však ani domácí Štěpánek, který ale zachytal famózně a dovolil sparťanům jediný gól.

Oceláři (v bílém) si doma poradili se Spartou.Zdroj: Petr Rubal

Tři body za dva góly a asistenci zapsali M. Stránský a Vrána.

Domácí asistent trenéra Marek Zadina byl po utkání spokojen. „Vstoupili jsme do utkání dobře. Věděli jsme, že mají nějaké problémy, chtěli jsme hrát aktivně. Kluci si vynutili fauly a hodně jsme si pomohli přesilovkami, které nám v poslední době nešly. Hodně jsme je zjednodušili, nabádali jsme kluky, aby více stříleli, a vyplatilo se. Dali jsme z přesilovek tři góly, to zápas rozhodlo. Prvních deset minut druhé třetiny jsme hráli ve třech, ve čtyřech, a tam se Sparta dostala na koně, přehrávala nás. Pomohli jsme si ale zase přesilovkou. Za tři body jsme rádi,“ hodnotil duel spokojený Zadina.

Naopak premiéra na spaťanské střídačce nevyšla Tonovi s Hlinkou, kteří tam ovšem figurují zatím jako zástupný element. „Hned z první přesilovky jsme inkasovali, z druhé taky. Od třineckých přesilovek jsme tahali v zápase za kratší konec. Bylo vidět, že Třinec hraje v tuhle dobu výborný hokej a na rozdíl od nás je v pohodě. Na našem výkonu bylo znát, že máme trošku problémy s hlavou a že naši kluci nejsou úplně v nejlepší fazoně, a to se projevilo. Vážíme si toho, že jsme ale zápas nezabalili. Třetí třetina byla naše nejlepší, i když jsme si samozřejmě vědomi, že za daného stavu (4:0) si to už domácí víceméně hlídali. Zaslouženě brali tři body,“ viděl utkání Jaroslav Hlinka.

Oceláři Třinec – Sparta Praha 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. M. Stránský (Wolski, Roth), 15. P. Vrána (Wolski, Roth), 35. M. Stránský (Marcinko, P. Vrána), 37. P. Vrána (Zahradníček, M. Doudera), 53. Hrňa (M. Stránský, Marcinko) – 45. Říčka. Rozhodčí: Mrkva, Stano – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:3. Využití: 3:0. Diváci: 5 400 (vyprodáno).

Třinec: Štěpánek – M. Doudera, Zahradníček, D. Musil, Galvinš, Roth, Gernát – Martin Růžička, P. Vrána, Wolski – Hrňa, Marcinko, M. Stránský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák – Dravecký, Novotný, Adamský – Chmielewski. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.