Hrdiny obou týmů se stali brankáři. Zvlášť pak domácí Jan Růžička, an něhož Oceláři vyslali 45 střel. „Snažil jsem se na to nemyslet, kdo proti mě stojí a co nejlépe dělat svojí práci,“ hlásil po zápase brankář, který v závěrečných nájezdech vychytal všechny čtyři hostující střelce. Hned patnáctku ze všech střel soupeře na Jana Růžičku vyslal jeho jmenovec v třineckém dresu Martin. Ten se v zápase dokázal jednou prosadit, a ve střelecké tabulce celé extraligy tak zůstal jediný zásah za třicetigólovým vítězem této statistiky Tomášem Mertlem z Plzně.

Ale ani Bruslaři střelecky nezaháleli. Na Šimona Hrubce v opačné brance vyslali ještě o tři střely více. Ve třetí třetině jich bylo dokonce 22. Bruslaři v ní za stavu 1:1 nevyužili dlouhou dvojnásobnou přesilovku. „Měl jsem sto chutí tam jet a pomoct tam puk klukům nějak dotlačit,“ smál se po zápase gólman Boleslavi. Do smíchu mu ale určitě nebylo, když v přesilovce na druhé straně poslal tři minuty před koncem Třinec do vedení právě zmiňovaný kanonýr Růžička.

Pak ale následovala další přesilovka Boleslavi a její letošní parádní disciplína – hra bez brankáře. Ve zdvojené výhodě totiž vyrovnal Dominik Pacovský a poslal zápas do prodloužení. „Kluci ukázali, že mají srdce a dokázali jsme ještě vyrovnat. To je dobrá zpráva před play-out,“ liboval si po zápase boleslavský kouč Viktor Ujčík.

V pětiminutovém prodloužení byli Bruslaři aktivnější, ale Hrubec v hostující brance pokračoval ve svém galapředstavení. „Jsme rádi, za výkony řady hráčů, jmenovat budu pouze fantastického brankáře Hrubce,“ dočkal se brankář Třince pochvaly i od svého kouče Václava Varadi.

„Myslím si, že dnešní zápas byl úplně odlišný od toho, kdy jsme doma padli s Pardubicemi. Kluci se dnes vydali, tak jak si to s blížícím se play-off představujeme,“ dodal Varaďa.

V následných nájezdech už ale řádil domácí Růžička, který postupně vychytal Polanského, Vlacha, Petružálka i Růžičku. Naopak za Boleslav se jako první prosadil ve třetí sérii Radan Lenc, na nějž navázal hned ve čtvrté Lukáš Žejdl.

BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 3:2 sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 21. Orsava (Valský, Žejdl), 59. Pacovský (Lenc, Klepiš), roz. nájezd Lenc – 29. Polanský (Adamský), 57. Martin Růžička (Hrňa). Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Kis, Rampír. Vyloučení: 5:7 navíc J. Hanzlík (MB) a Jank (TRI) oba 10 minut OT. Využití: 0:1. Diváci: 1226.
Boleslav: J. Růžička – J. Hanzlík, Říha, Eminger, Němeček, Dlapa, Kotvan, Nedomlel - Valský, Žejdl, Orsava – Pacovský, Nahodil, Klepiš – L. Pabiška, V. Němec, Lenc – Flynn, Urban, Kousal.
Třinec: Hrubec – D. Musil, Doudera, Linhart, Roth, Jank, L. Kovář – Petružálek, Vlach, M. Růžička – Dravecký, Marcinko, Hrňa – Adamský, Polanský, Svačina – Rákos, Cienciala, Kovařčík.

Výsledky 52. kola hokejové extraligy:

HC Vítkovice Ridera – Bílí Tygři Liberec 3:2 (1:2, 1:0, 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Olesz (Hrbas, Dej), 22. Szturc, 62. Hrbas – 2. Bulíř (Jánošík, Kvapil), 12. Bakoš (Filippi, Bulíř). Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Ganger, Hanzlík. Vyloučení: 11:10, navíc Výtisk 10 minut a do konce utkání – Bakoš 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7083.
Vítkovice: Bartošák – Klok, Sloboda, Hrbas, Baranka, Výtisk, Trška – Olesz, Lev, Dej – D. Květoň, Roman, Tybor – Bartovič, Mahbod, Szturc – Kurovský, Š. Stránský, P. Zdráhal. Trenéři: Petr a Trnka.
Liberec: Will – Ševc, Pyrochta, Maier, Šmíd, Derner, Jánošík – L. Krenželok, Jelínek, Lakatoš – Kvapil, Filippi, Bulíř – Ordoš, Redenbach, Bakoš – J. Vlach, Bližňák, Jašek. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Piráti Chomutov – Sparta Praha 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 2. Flemming, 46. Šťovíček (Hlava, Slovák), 52. Šťovíček (Lauko, Dietz), 59. Lauko (Vantuch) – 34. T. Voráček (Jarůšek, A. Kudrna), 37. Kropáček (Černoch). Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda – Brejcha, Zíka. Vyloučení: 6:5, navíc Švrček (Sp.) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3825.

Dukla Jihlava – Olomouc 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 11. Rabbit (Hamill), 45. Rabbit z trest. střílení, 60. P. Straka (Stříteský, Šidlík). Rozhodčí: Pavlovič, M. Petružálek – Lhotský, Klouček. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 3978.

Kometa Brno – Verva Litvínov 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 14. R. Zohorna (Horký, Štencel), 20. Krejčík (H. Zohorna, Nečas), 41. Mallet (P. Holík, Vincour), 45. Krejčík (Nečas, Mallet). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 7503.

Dynamo Pardubice – Hradec Králové 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Rolinek (Trončinský, Marosz) – 15. Smoleňák (Červený, Koukal), 29. Vopelka (Zigo, Zámorský), 31. Zigo (R. Pavlík, Gregorc). Rozhodčí: Šír, Kika – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6. Bez využití: Diváci: 10.194 (vyprodáno).

Škoda Plzeň – Aukro Berani Zlín 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 19. T. Kubalík, 32. Stach (Kadlec, Moravčík), 39. Vracovský (Kratěna, D. Sklenička) – 19. Okál (Roberts Bukarts, Freibergs), 32. Okál (Roberts Bukarts, D. Šťastný). Rozhodčí: Bejček, Pražák – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7307.

14. Litvínov 52 10 7 6 29 118:168 50

V předkole play off se utkají Liberec se Spartou a Olomouc se Zlínem. Jasné je, že o semifinále bude bojovat třetí Třinec s šestými Pardubicemi a čtvrté Vítkovice s pátou Kometou. Vítěz základní části Plzeň a druhý Hradec Králové budou čekat na úspěšné týmy z předkola. Klání o dvě volná místa ve čtvrtfinále začnou v úterý 6. března. Čtvrtfinále, od kterého se hraje už na čtyři vítězství, odstartuje v úterý 13. března.