Západočeši měli skvělý vstup do soutěže, když vyhráli všech pět úvodních zápasů a usadili se na prvním místě. Na ledě řádilo hvězdné duo útočníků Straka, Vlasák. Ještě po dvacátém kole se držela Plzeň v elitní čtyřce. V polovině října však padla na hráče deka. Během dvou měsíců bodovali jen ve čtyřech ze sedmnácti utkání a vypadli z nejsilnější šestky.

Nový náboj dostala hra Plzně s příchodem gólmana Jana Chábery, který putoval do Plzně výměnou za obránce Stanislava Hudce. Plzeň chytila druhý dech a v poklidu dokráčela do předkola.

„My jsme o soupeři nijak nespekulovali. Vyšel Třinec. Dobré je, že sérii rozehrajeme doma,“ prohlásil plzeňský trenér Pavel Hynek. Západočeši si na Oceláře věří. „Třinec je pro nás přijatelnější víc než třeba Budějovice. Ty mají kádr dělaný na play off,“ nechal se slyšet gólman Jan Chábera
Naposledy se oba celky střetly ve vyřazovacích bojích v sezoně 1999/2000. Třinec šel do čtvrtfinále z druhého místa jako favorit. První zápas doma bez problémů zvládl, když zvítězil 3:1 a zdálo se, že cesta do semifinále je otevřená. Následně pak na vlastním ledě stejným poměrem prohrál a po debaklu 0:9 se snažil sezonu ještě zachránit, vyhrát a vrátit se k rozhodujícímu duelu domů. Neměl k tomu daleko. V Plzni po deseti minutách Třinečtí vedli 2:0, dvě minuty před koncem ještě 3:2, ale Západočechům se podařilo Špaňhelem šťastně vyrovnat a v nervy drásajících samostatných nájezdech rozhodl obránce Řezníček.

Tento vypjatý souboj pamatuje v třineckém dresu už pouze obránce Ĺubomír Sekeráš. Rekordman v počtu startů za slovenskou reprezentaci tehdy hrál v jednom týmu s takovými borci jako Jan Marek či Martin Havlát.