Zlín plánuje přivést posily. „Příští týden se to dozvíte. Něco v hlavě máme. Chtěli bychom podniknout výměny i sehnat posily, ale teď konkrétní nebudu," podotkl hlavní kouč Rostislav Vlach, který touží po útočníkovi i obránci. „Těžko ale vybírat. Všechno je rozebrané. Ale chceme přesto někoho, kdo hru oživí a umí dát gól. I v obraně máme rezervy. Na trhu ale moc možností není," dodal.

Zatímco Zlín mohl dělat, co mohl, Třinec dával góly snadno. Už ve druhé minutě po první vážnější akci dorazil vyražený kotouč po střele Růžičky za Kašíka Rufer. V polovině zápasu pak využil přesilovku Irgl po spolupráci a novice v třineckém dresu Kopeckého a se Zlínem to vypadalo zle. Tím spíš, když slovenský forvard a dvojnásobný vítěz Stanley cupu s Detritem a Chicagem skóroval Kopecký do odkryté branky.

„Bude potřebovat potrénovat. Dnes odehrál lepší zápas než minule. Je to zkušený hráč, který dlouho nehrál. Pauza mu poslouží k tomu, aby dohnal kondici," podotkl k nejnovější posile asistent trenéra Kalouse Václav Varaďa.

Zato ve Zlíně rozhodně nepanuje veselá nálada. Spíš napětí, co bude. „Je to bolestivé. Bojujeme, ale kvalita v zakončení chybí. Potýkáme se s tím celou sezonu. Dáváme málo gólů, strašně se na ně nadřeme, musíme to ale zkusit. Pokud budeme bojovat, může to dopadnout jakkoliv, ale musíme odejít se vztyčenou hlavou," vykládal po druhé třetině Tomáš Žižka do televizní kamery České televize.

Ten prokázal obětavost ve druhé třetině, kdy padl do střely, kdy mu kotouč naštěstí jen „pohladil" tvář. „Na to se člověk nedívá, měl jsem štěstí, že mě to šlo přes plexi. Jsme v situaci, když už každý musí padat s prominutím po hubě," ví Žižka.

Jenže obětavost to bylo maximálně jediné, co Zlínu nechybělo. Od začátku byla vidět obrovská křeč. A i v (polo)šancích, které si vytvořil zoufalost v koncovce. A byť i Třinec není zrovna v komfortní situaci, včerejší bitvu zvládl s velkým přehledem. „Měli jsme od začátku do šedesáté minuty pohyb. Zasloužili jsme si bodovat. Předvedli jsme koncertovaný výkon ve všech aspektech defenzivy v oslabení," pochvaloval si Varaďa, když jeho tým nedovolil Zlínu ani v jedné ze sedmi přesilovek.

„Hráčům nemůžu upřít snahu, ale bez gólů se nedá vyhrát. Moc šancí jsme neměli, ale aspoň ze začátku jsme byli vyrovnaným soupeřem. Tím, že nám to tam nepadá, jsme prohráli," litoval Vlach, na jehož tým se od hrstky fanoušků snesl další pískot.

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Rufer (Marek Růžička, Nosek), 30. Irgl (Kopecký, Klepiš), 44. Kopecký (Klepiš, Nosek). Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda - Skopal, Hynek. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. Diváci: 3859.

Zlín: Kašík - Marušák, Urbanec, Matějíček, Žižka, Kotvan, O. Horák - Čachotský, Cibák, Kubiš - T. Sýkora, P. Holík, Říčka - Ondráček, Roman Vlach, O. Veselý - Okál, Sedláček, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Třinec: Hamerlík - Roth, Klesla, Nosek, Linhart, Hrabal, M. Doudera - Irgl, Klepiš, Kopecký - Dravecký, Polanský, Adamský - Rákos, Plíhal, Rufer - Franek, Marek Růžička, R. Meidl. Trenéři: Kalous a Varaďa.