Ocelářské derby už tradičně nabízí velice dobrý hokej a včerejší zápas nebyl výjimkou. Vývoji utkání dal jasný směr v sedmé minutě domácí Ladislav Kohn, který parádní trefou od modré doslova vymetl pavučiny v rožku Štěpánkovy branky. Třinec šel do vedení.

Podle stejného scénáře se odvíjela i druhá třetina. Prvotní snahu Vítkovic o vyrovnání smazal také parádním gólem Petr Kanko. Ostravský gólman byl opět naprosto bezmocný.

„Chtěl jsem jen co nejrychleji vystřelit. Ani jsem netušil, že by z toho mohla být taková branka,“ divil se po utkání Kanko. Vítkovice začaly být bezmocné. „Skončilo to čtyři nula, tady se na smůlu vymlouvat prostě nemůžeme. Pokud nedáme venku gól, tak nemůžeme čekat, že vyhrajeme.

Třinec nás přehrával, měli tam i nějaké tyčky. Druhá a třetí branka byla zbytečná. Pak už jsme se k nim nemohli dostat. Prostě nás k ničemu nepustili,“ smutnil vítkovický útočník Ujčík.

Ostravané byli v Třinci naprosto bezzubí. Oceláři uhájili první čisté konto v sezoně hlavně díky střelecké nemohoucnosti svého soupeře. „To bylo to nejhorší. My jsme se do šancí vlastně ani nemohli dostat. A když už náhodou nějaká příležitost přišla, tak jsme ji neproměnili,“ krčil rameny Ujčík.

Jeho slova potvrzuje i gólman Třince Tomáš Duba. Ten poprvé od návratu po zranění odchytal celý zápas a hned si připsal cennou nulu. „Vítkovice se nemohly dostat do žádného tlaku. Kluci přede mnou hráli aktivně už od útočného pásma. Moc mi pomohli, klobouk dolů, že to takhle odehráli.“

Třinec potřeboval podobnou vzpruhu. V předešlých dvou utkáních na domácím ledě nedokázal skórovat, a tak bude mít vítězství nad Vítkovicemi jistě blahodárný účinek na psychiku i herní pohodu Ocelářů. Naopak zpytovat svědomí mohou zatím ještě stále vedoucí Vítkovice. Prohra na ledě regionálního rivala je totiž může stát první místo v tabulce.

Třinec – Vítkovice 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 7. Kohn (Růžička, Polanský), 25. Kanko (Hampl), 37. Polanský (Růžička), 56. Polanský. Rozhodčí: Šindler, Rudý – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:. Využití: 1:0. Diváci: 3046. Muž zápasu: Jiří Polanský

Třinec: Duba – Hrabal, Zíb, Seman, Malec, Cartelli, Výtisk, Andersons, Lojek – Růžička, Polanský, Kohn – Martynek, Peterek, Květoň – Polák, Bonk, Tomas – Hampl, Podešva, Kanko. Trenér: Pavel Marek
Vítkovice: Štěpánek – Trnka, Jurečka, Kuboš, Stehlík, Sičák, Voráček – Klimek, Burger, Hubáček – Svačina, Štefanka, Treille – Kvapil, Hruška, Ujčík – Šedivý, Vrána, Roman. Trenér: Alois Hadamczik.