Čtyřmi góly v poslední části zlomil Třinec duel s Litvínovem a po vítězství 6:2 zaznamenali osmou domácí výhru v řadě. Zápas byl dlouho na vážkách, po slepených gólech Lukáše Galvase a Martina Růžičky ze 46. minuty však Severočeši odpadli a venku poosmé za sebou prohráli.

Třinec - Litvínov 6:2 (1:0, 1:2, 4:0)

Třinec v minulých dvou utkáních proti Litvínovu ani jednou neskóroval, ale tentokrát rozjetí Oceláři našli klíč k brance Vervy bryskně. Soupeř je už ve třetí minutě vybídl trestuhodným propadnutím ve středním pásmu: Martin Růžička z levého křídla zakončil brejk ranou do tyčky, ale dojíždějící Roth z druhé vlny bekhendem už mířil přesně. Slezané dali Severočechům gól po 124 minutách. "Trenér nám před zápasem připomínal, že jsme jim dlouho nedali gól, a tak jsem rád, že jsme to vzali za správný konec," řekl Růžička.

Domácí aktivita se však s vedoucím gólem rozpadla a jakoby je hubený náskok uspal. Litvínov si tak mohl chystat půdu pro gólovou odpověď. Přišla poté, co Hanzl v úvodu druhé části spálil vyloženou šanci, ale Černý hned vzápětí v přesilovce nabil křížným pasem Hüblovi a ten se z voleje trefil pod břevno.

Třinec zase přidal. Polanskému vzal radost výborný Francouz, ale vedení zpátky na domácí stranu strhl už po třech minutách Nosek, který napodobil Hübla a na jeho bombu do horní partie branky už Francouz neměl. Domácí však proti zodpovědně hrající Vervě neměli chvíli klidu. Hostující brejky hrozily nebezpečím a nakonec přinesly i srovnání, když v 37. minutě Lukeš po úniku v oslabení zavěsil zápěstím.

Domácí pak popřeli hokejové přísloví o tom, že kdo promarní přesilovku pět na tři, v zápase nevyhrává. Francouz v ní dvakrát skvěle vychytal Martina Růžičku s Polanským, a kdyby Černý po návratu z trestné lavice proměnil sólový nájezd na Hrubce, mohli mít hosté zaděláno na vítězství.

Tak se k nim přiklonila ještě i smůla: Galvasovu střelu si ve 46. minutě srazil tělem do vlastní brány Kousalík a potřetí už Litvínov ztrátu nesmazal. "Já mám pocit, že dávám snad jenom takové góly po nějakých odrazech," řekl Galvas.

Hned o 35 sekund později zasunul puk za Francouze ještě Martin Růžička a rozhodl o osmé domácí výhře v řadě. "Tenhle moment byl jednoznačně zlomový. Domácí se po třetím gólu dostali do laufu, před čtvrtým jsme zase udělali chybu my a to rozhodlo. Pak už mělo utkání rychlý spád," řekl trenér Litvínova Miloslav Hořava.

Vítězství pak Martin Růžička navýšil ještě svým druhým gólem, který dal v další přesilovce pět na tři. Poslední slovo měl Orsava. "Dva slepené góly na 4:2 nám hrozně pomohly. Pak už jsme se soustředili hlavně na to, aby Litvínov nesnížil," dodal Galvas.

Branky a nahrávky: 3. Roth (Martin Růžička, Linhart), 28. D. Nosek (D. Květoň, Rákos), 46. Galvas (Rufer), 46. Martin Růžička (Polanský, Adamský), 54. Martin Růžička (Polák, Roth), 58. Orsava (Bonk) - 25. Hübl (J. Černý, Lukeš), 37. Lukeš (Hübl). Rozhodčí: Lacina, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5, navíc Pavlík (Litvínov) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3670.

Třinec: Hrubec - Roth, Linhart, Foltýn, Galvas, D. Nosek, Zíb, Krejčí - Martin Růžička, Polanský, Adamský - Orsava, Bonk, Polák - D. Květoň, Rákos, Rufer - Hrňa, Matuš. Trenéři: Kalous a Varaďa.

Litvínov: Francouz - Gula, Kousalík, Pavlík, Šlégr, Stříteský, Chaloupka - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - J. Černý, Piroš, Skuhravý - Majdan, Jurčík, Gerhát. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

Chomutov - Vítkovice 3:8 (0:3, 2:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 28. Gajovský, 29. M. Jass (Kubinčák, J. Straka), 45. J. Straka (R. Havel, Šagát) - 14. Šedivý (Burger, Húževka), 16. Šedivý (Burger, Húževka), 20. Barinka (Burger, Šedivý), 32. Roman (Sloboda, Šindelář), 35. Szturc (Roman, Kudělka), 44. Huna (Szturc, Roman), 52. Barinka (Burger, Šedivý), 59. Huna (Roman). Rozhodčí: Jeřábek, Čech - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 10:8, navíc Bomersback - R. Stehlík oba 10 min. Využití: 0:4. Diváci: 3017.

Chomutov: Kostúr (21. Martin Růžička) - J. Stehlík, M. Jass, R. Havel, Krstev, Bartejs, Lojek, Tejnor - D. Hruška, Sikora, Hřebejk - Šagát, J. Straka, Kubinčák - Balej, Gajovský, Hromas - O. Kaše, Kämpf, Bombersback. Trenéři: Beck, Martínek a R. Kaše.

Vítkovice: Šindelář - M. Hruška, Barinka, Sloboda, Kudělka, Kovář, Ŕ. Stehlík, Štencel - Šedivý, Burger, Húževka - Huna, Roman, Kucsera - J. Káňa, Valčák, Szturc - Kolouch, E. Němec. Trenéři: Šimíček a Trnka.

Více přineseme v tištěném vydání Deníku.