Zápas patřil především oběma brankářům, kteří dlouho drželi bezbrankový stav. Ten se na startu druhé periody pokusili změnil domácí, kteří si vypracovali tlak i šance, ale snaha Růžičky, Vlacha i Rákose zůstala bez gólového účinku. Největší příležitost na první trefu v zápase měl ve 36. minutě Martin Růžička. Zkušený útočník obral o puk Švrčka, hrnul se na brankáře Aittokallia, ale fauloval jej Ďaloga a Růžička dostal možnost trestného střílení. Finský strážce branky Pražanů však jeho střelu vystihl.

A neúspěšný exekutor toho vzápětí málem litoval. Sparťané podnikli útok a Buchtele skóroval, ovšem sudí po delší konzultaci s videorozhodčím branku kvůli úmyslnému kopnutí neuznal. A vznikl nejdiskutovanější moment zápasu.

"Jestli se mám vyjadřovat jen k této jedné situaci, tak jsem ji viděl jednoznačně. Za mě to byl regulérní gól. Myslím si, že aby byl důvod k neuznání, tak by tam muselo být evidentní kopnutí, což z mé strany nebylo. Byl jsem té té situace natlačený. Nevím, co za klauna sedělo nahoře, že to neuznal," nebral si servítky a ohledy na možnou pokutu Buchtele.

"Odrazilo se mi to od těla, i kdyby od nohy, tak bych chtěl vědět, kdo by to tam takhle nasměroval. Tohle nás stálo zápas i body, protože bychom šli do vedení. Z mé strany jde o jasné pochybění," dodal.

Oceláři si oddechli. Zejména pak brankář Šimon Hrubec. "Byla chyba, že jsem tu střelu vyrazil. Věděl jsem, že mu to šlo do brusle, ale jestli do toho kopl, nebo ne, jsem už neviděl. Dobře to ale dopadlo, mám velkou radost, že to neuznali, protože se zápas mohl odvíjet úplně jinak," řekl Hrubec, který si chválil obětavost svých spoluhráčů.

Čekání na gól ukončil až na začátku třetí části kapitán Lukáš Krajíček, když v přesilovce propadlo až do branky jeho nahození. U trefy asistoval také útočník Jakub Petružálek, který se v sestavě Ocelářů objevil poprvé po měsíčním léčení zraněné ruky. "Bylo to o štěstí. Střílel jsem na teč, gólman ale asi přes tři hráče nic neviděl, měl to těžké," uznal Krajíček.

Závěrečný tlak Sparty pak Třinec přestál bez úhony. "V první třetině nás Sparta přehrála, ve druhé jsme začali hrát, co jsme chtěli, vytvořili jsme si spoustu šancí. Bohužel to tam nepadlo. Také jsme věděli, že Sparta má silné přesilovky i oslabení, takže to pro nás byl super zápas i tím, že jsme neudělali fauly," pochvaloval si Lukáš Krajíček pouhá dvě vyloučení.

Oceláři Třinec – Sparta Praha 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 41. Krajíček (Petružálek, Marcinko). Rozhodčí: Pešina, Kubičík – Blümel, Ganger. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 4157.
Třinec: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, Linhart, Roth, Jank, D. Musil – Rákos, Marcinko, Martin Růžička – Dravecký, R. Vlach, Petružálek – Adamský, Polanský, Svačina – O. Kovařčík, Cienciala, Hrňa. Trenéři: Varaďa a Zadina.
Sparta: Aittokallio – Z. Michálek, Ďaloga, Kalina, Mikuš, Švrček, Pavelka – Klimek, Pech, Forman – Buchtele, Vrána, Kudrna – Říčka, Černoch, Jarůšek – Kumstát, J. Hlinka, Uher – Rousek. Trenéři: Výborný, Rulík a J. Nedvěd.