Třinec začal v hlavním městě porážkou 0:3, následovala smolná prohra 2:3 v prodloužení. Ve druhém duelu inkasovali Oceláři při power-play Sparty pouhých sedm vteřin před koncem, v prodloužení dokonal obrat Pražanů dvougólový obránce Moravčík.

„Máme pořád hlavy nahoře, nic nebalíme. Naše sebedůvěra je pořád velká. Víme, co dovedeme,“ prohlásil po druhé porážce se Spartou třinecký útočník Andrej Nestrašil, který odmítl, že by v prodloužení týmu došla šťáva. „Furt máme kde brát,“ zdůraznil.

Ve druhém utkání vnímal, že se přitvrzuje. „Obecně se hrál jiný hokej. První zápas byl mdlý, moc nepřipomínal play-off hokej. Teď to bylo z obou stran ostřejší a to je jedině dobře. Byly tam emoce, které k tomu patří. Bylo to fajn. Jsme dospělí chlapi,“ dodal Andrej Nestrašil.

Oceláři se zřejmě budou muset obejít v domácích odvetách bez forvarda Daniela Voženílka. Od disciplinární komise vyfasoval dvouzápasový distanc za zákrok na Filipa Chlapíka, který přímo ve středečním druhém utkání rozhodčí nepotrestali. Třinec podal proti trestu odpor, o čemž informoval v pátek ráno na sociální síti X.