Jako první se do vedení mohli dostat hráči Dynama, kteří si vypracovali šanci zásluhou Cardwella, střelo pod břevno však neuspěl. Na opačné straně se pak hrnul do příležitosti Růžička, brankář Kecatl si však poradil.

Udeřilo tak v 17. minutě, když druhou přesilovou hru Ocelářů v sérii využil Tomáš Marcinko. Solidní tempo utkání pokračovalo i po první přestávce a ve 32. minutě se domácí přiblížili k pomyslnému mečbolu v sérii ještě víc, když Milan Doudera prostřelil od modré čáry vše, co m stálo v cestě.

Náskok pak mohli navýšit ještě Polanský s Adamským, ale Kacetl si s jejich šancemi poradil. Místo třetí branky v pardubické síti tak přišlo výrazně zdramatizování. Tomáš Svoboda využil práci Duška se Sýkorou a střelou nad rameno Hrubce snížil.

Navíc na začátku třetí části už bylo srovnáno. Kapitán Dynama Tomáš Rolinek ujel domácí obraně při oslabení a na jeho dobře umístěnou ránu Hrubec nedosáhl. 

Pak se museli činit oba brankáři, kteří řešili před svou svatyní ošemetné situace, ale zvládli je. Až necelých šest mint před koncem zžitkoval práci spoluhráčů opět Tomáš Marcinko, vrátil Ocelářům vedení a stal se tak hrdinou. Ačkoli Pardubice vyvinuly velkou snahu, znovu vyrovnat se jim už nepodařilo.

Ohlasy trenérů:

Václav Varaďa (Třinec): "Samozřejmě po zápasech v Pardubicích jsme chtěli do utkání vletět a myslím si, že Pardubice měly velké problémy s naších nasazením a vůlí ukázat všem, že patříme do tohoto play-off a zasloužíme si postoupit dál. Kluci byli lepším týmem po celý průběh utkání a já neměl sebemenší pochyb, že dáme vítěznou branku. Jsem hrozně rád, že kluci padali do střel, blokovali hráče, hráli uporně a i když nás to stálo spoust sil, moc si ceníme třetího bodu. Jedeme do Pardubic ukončit sérii a pokud se to nepodaří, ukončíme ji tady. Jsem na tým pyšný."

Miloš Holaň (Pardubice): "Vyhráli jsme dvakrát doma a zdá se mi, že jsme půl zápasu měli až moc velké sebevědomí. Tam musím být k hráčům kritický, protože jsme hráli velice špatně. Nedohrávali jsme souboje, nebyli jsme to my, ti buldoci, kteří ty zápasy chtěli hrát tak, jak víme, že proti Třinci hrát musíme. Tam jsme propadávali, prohrávali osobní souboje, všechno to bylo tak, jak správné play-off nemělo vypadat. Tím jsme si položili základ, že jsme toho Boha urazili a dostali Třinec do vedení 2:0. Myslím, že v té době by si na nás už nikdo nevsadil, ale jak jsem byl do půl zápasu kritický, tak fantastický výkon jsme podali pak. Podařilo se nám srovnat, náš výkon ve třetí třetině gradoval a měli jsme tam dvě tři šance, kdy jsme výsledek mohli naklonit na svou stranu, což se nestalo. Po drobném zaváhání jsme Třinci vítězství darovali. Je to ale boj, je to play-off, nic nevzdáváme, jedeme domů, kde máme za sebou silné publikum a zkusíme udělat vše pro to, abychom se tady ještě vrátili."

5. zápas čtvrtfinále play-off extraligy:

Oceláři Třinec – Dynamo Pardubice 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky a asistence: 17. Marcinko (Petružálek, Krajíček), 33. M. Doudera (Dravecký, R. Vlach), 55. Marcinko (Rákos) – 36. T. Svoboda (Dušek, J. Sýkora), 44. Rolinek. Rozhodčí: Pešina, Bulanov – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5054. Stav série: 3:2.
Třinec: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart, Matyáš – Petružálek, Marcinko, Martin Růžička – Rákos, R. Vlach, Dravecký – Adamský, Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kvasnica. Trenéři: Varaďa a Zadina.
Pardubice: Kacetl – Wishart, Cardwell, Čáslava, Trončinský, Mojžíš, Ščotka, Holland – Beran, Tomášek, Rolinek – P. Sýkora, Marosz, Treille – M. Kaut, Poulíček, Perret – J. Sýkora, Dušek, T. Svoboda. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.