Oceláři v pátek hráli na Spartě a o dva dny později sehráli další šlágr, tentokrát doma proti Kometě. Třinec vstoupil do utkání dobře a už v sedmé minutě otevřel skóre Nestrašil.

Po pěti minutách druhé třetiny se trefil domácí kanonýr Růžička a Třinec vedl už 2:0. Jenže hosté rychle snížili a vrátili se do hry. „Druhá třetina nebyla z naší strany tak dobrá. Vypadli jsme z role a ze hry, dělali jsme chyby v obranném pásmu,” uvedl asistent domácího trenéra Varadi Marek Zadina.

Ve třetím dějství se zásluhou Zaťoviče skóre srovnalo a v prodloužení rozhodl o triumfu Komety Bartejs. „Poslední třetina byla nahoru dolů, byly tam nějaké tyčky. Kluci hráli velmi dobře a dřeli. Bohužel v prodloužení jsme dali tyčku a z následné akce jsme si sami ztečovali gól. Byl to nešťastný závěr zápasu, v globálu to ale hodnotím pozitivně,” dodal Zadina.

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 2:3 p. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 7. A. Nestrašil (O. Kovařčík, M. Kovařčík), 26. M. Růžička (M. Doudera, Hrňa) – 28. L. Horký (Krištof, Vincour), 45. Zaťovič (Mueller, Roth), 63. Bartejs. Rozhodčí: Šír, Mrkva – Lederer, Románek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 415.

Třinec: Kacetl – D. Musil, Kundrátek, M. Doudera, Marinčin, Zahradníček, M. Adámek, Jaroměřský – Daňo, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – A. Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Marcinko, Miloš Roman – Kofroň, Dravecký (A), Hrňa. Trenér: Varaďa.