Třinec vydřel výhru nad Vítkovicemi a pojistil si první místo

Třinec /FOTOGALERIE/ – Hokejisté Třince vydřeli ve 30. kole extraligy vítězství 2:1 nad Vítkovicemi a další reprezentační přestávku stráví s náskokem na prvním místě tabulky. Moravskoslezské derby rozhodl před vyprodanou halou ve 38. minutě Jakub Orsava a byl to už jedenáctý gól Ocelářů v oslabení v sezoně. Domácí si připsali čtvrté vítězství v řadě. U obou branek asistoval Martin Adamský.

14.12.2014

HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Steel 2:1Foto: DENÍK / Pavel Sonnek

Ve vítkovické sestavě nezůstal před derby kámen na kameni. Ale i bez zraněných útočníků Burgera s Hunou a s trojlístkem Pastor, Šenkeřík, Hlinka, který za jedenáct zápasů pod koučem Svozilem dostal vůbec poprvé důvěru, se hosté na ledě lídra nedali zatlačit.

Celoplošnou obranou minimalizovali největší přednosti Ocelářů, nepropadali ve středním pásmu a soupeře nepustili do jediného přečíslení. Po Burgerovi převzal automaticky roli tahouna Olesz a už v deváté minutě korunoval zdařilé sólo ještě lepší střelou, kterou mezi nohama couvajícího beka Matyáše umístil vedle Hrubcovy pravačky.

Vítkovická taktika tím stála na ještě pevnějších základech. A mohlo být pro hosty ještě líp, kdyby ve 22. minutě Káňa ze sóla propasíroval puk za Hrubce. Třinec marně až zoufale hledal zbraň, jak prolomit soupeřovu defenzívu. Až se ujala jedna z přesilovek. Kolem gólu Adamského bylo ve 24. minutě hodně vzruchu a diskuzí: domácí útočník ho po rychlé kombinaci s Hrňou dal do posunuté branky, ale rozhodčí nakonec po dvojité konzultaci s kolegou u videa trefu uznali.

Hosté si naprosto rovnocenný souboj v poli zpackali hodně nepovedenými přesilovkami, které odehráli bez tlaku, kombinace i střelby a zmatečnou rozehrávkou ještě několikrát zavařili Dolejšovi. Série čtyř mizerně sehraných přesil vyvrcholila v 38. minutě, když Adamský ujel Svobodovi a Orsava jeho přihrávku pohotově sklepl do sítě.

Ani obrat s hosty nezamával a v závěru byli ještě aktivnější. Ostravané se natahovali po vyrovnání deset minut před koncem. Při hře pět na čtyři přišpendlili Oceláře před Hrubce, ale Svačina ranou bez přípravy těsně minul a hosté neúčelně kombinovali i v době, kdy v domácím kvartetu ještě Rufer ztratil hůl.

Přestože Vítkovičtí byli v samém závěru už výrazně lepší, do rivala bušili bez efektu. Třicet sekund před koncem hosté zkusili i power play, ale Hrubce už neohrozili. Vítkovice tak nakonec zůstaly bez bodu, byť na střely na bránu vyhrály 36:25.

HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Steel 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 25. Adamský (Hrňa, Klepiš), 38. Orsava (Adamský, Galvas) – 9. Olesz. Rozhodčí: Mikula, Polák – Frodl, Charvát. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5200 (vyprodáno)

Třinec: Hrubec – Matyáš, Klesla, Galvas, Linhart, Hrabal, M. Doudera – Hrňa, Kreps, Orsava – Dravecký, Polanský, Adamský – Klepiš, Matuš, Rákos – Ciencala, Kindl, Rufer. Trenéři: Kalous a Varaďa
Vítkovice: Dolejš – Čerešňák, Hrbas, Kovář, Stehlík, Zíb, Malec, Pastor, Šenkeřík – T. Svoboda, M. Hlinka, Olesz – Vandas, Húževka, J. Káňa I – Szturc, Roman, Svačina – Kucsera, Kolouch, E. Němec. Trenéři: Svozil a Petr

Autor: ČTK

14.12.2014 VSTUP DO DISKUSE

Ze zahradnictví ukradl zboží za téměř 400 tisíc korun

Deník - Naši prvňáci

Tento týden představíme prvňáčky ze školy v Dobraticích

Vedení základní a mateřské školy myslí na budoucnost školy a hlídá její kapacitu

Na posledním zastupitelstvu obce Střítež, které se konalo koncem listopadu, se například řešila i kapacita mateřské školy Střítež.

Česko zasáhne extrémně silný vítr. Meteorologové doporučují zajistit okna

Ve východních Čechách, na Českomoravské vrchovině a na Moravě a ve Slezsku bude během dnešního odpoledne zesilovat vítr. Od večera do úterního rána může místy v nárazech v nižších polohách dosahovat rychlosti kolem 90 km/h, ojediněle kolem 110 km/h, na hřebenech hor pak kolem 145 km/h.