Skóre čtvrtečního duelu otevřel druhým nejrychlejším gólem v třinecké historii v play off Svačina, který vyzrál na gólmana Bartošáka už po deseti sekundách hry, přičemž se jednalo o branku, kterou si vítkovický strážce svatyně rozhodně bude vyčítat.

„To bylo samozřejmě nepříjemné, ale nemyslím si, že by nás to zdrtilo. Naopak jsme potom odehráli v první třetině dobrý úsek a i ve druhé měla naše pětka pár šancí. Škoda, že jsme nedali na 1:1, pak by se zápas možná zlomil,“ uvažoval vítkovický útočník Ondřej Roman.

První gól za Bartošákovými zády. Trefil se Svačina.Zdroj: Petr Rubal

„Dával jsem to cíleně na jeho zadní tyč, pro gólmana je vždy nepříjemné se přesunovat,“ pochvaloval si střelec gólu Vladimír Svačina svou přesnou a rychlou trefu. Rychleji než on to v play off dokázali jen Pavel Janků (sedm sekund), Jiří Kuntoš a Pavel Soudek (oba za devět sekund). „No vidíte, takže je furt co zlepšovat. Akorát nevím, jestli bych to dokázal posunout. Tak rychle bych asi před bránu nedojel,“ smál se dobře naladěný Svačina.

Oceláři si pak už cílevědomě došli za druhým bodem v sérii, přestože Ostravané se snažili. „Podali jsme oproti středě zlepšený výkon, už tam byly věci, které jsem včera zmiňoval a které nám v prvním duelu chyběly, nicméně výsledek je stejný, respektive je ještě horší než včera. Ale myslím, že jsme našli cestu, jak favoritovi série vzdorovat. Jediné, co mi v naší hře zatím chybí, a co je v průběhu celé série markantní, je rychlost rozhodování hráčů. Je to znát v důležitých fázích zápasu a tam je diametrální rozdíl mezi námi a Třincem. Nicméně od dnešního výkonu, přístupu hráčů a jejich herního projevu se můžeme odrazit k domácím zápasům. Po těch dvou vystoupeních v Třinci je vedení soupeře zcela zasloužené,“ shrnul čtvrteční duel i dosavadní průběh série vítkovický kouč Jakub Petr.

Třinec (v bílém) vs. Vítkovice 3:0.Zdroj: Lukáš Kaboň

„Očekávali jsme větší vzdor Vítkovic, ale pomohla nám rychlá branka už po deseti sekundách. Dnešní zápas byl velmi vyrovnaný, měli jsme spoustu příležitostí, ale i Vítkovice měly pasáž, a to ve druhé třetině, kdy si vypracovaly nějaké možnosti. Tam to smrdělo brankou, ale ubránili jsme vše, i oslabení, a signálem po buly si pomohli ke druhé šťastné brance, která nám dodala klid na hokejky. Pak jsme si to v zásadě už jen hlídali a v podstatě si došli pro další skvělé vítězství. Je to dobrý start do série, ale ta bude ještě dlouhá. Čekám, že ve Vítkovicích to nebudeme mít jednoduché,“ rekapituloval výhru třinecký kouč Václav Varaďa.

Oceláři Třinec – Vítkovice Ridera 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Svačina (Martin Růžička, P. Vrána), 27. Chmielewski (Cienciala), 52. Polanský (Martin Růžička). Rozhodčí: Šír, Kika – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 5400 (vyprodáno). Stav série: 2:0.

Třinec: Hrubec – Gernát, Roth, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Matyáš – Svačina, P. Vrána, Martin Růžička – Werek, Marcinko, Hrňa – Adamský, Polanský, Dravecký – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Chmielewski. Trenér: Varaďa.