Třinec byl favoritem, Motor ale nedal svou kůži lacino a držel se až do závěrčných vteřin. O osudu utkání rozhodla jediná branka, kterou dal v sedmnácté minutě hostující Erik Hrňa, jenž vymetl horní růžek Hrachovinovy brány.

Na další šance zápas moc bohatý nebyl a Oceláři nejtěsnější možný náskok uhájili až do závěrečné sirény. „Já bych chtěl klukům poděkovat za výkon. Myslím si, že jsme dneska viděli vyrovnaný zápas. Bylo těžké se dostávat do brankových příležitostí, oba týmy hrály urputně v obranném pásmu,” uvedl trenér Třince Václav Varaďa, podle něhož mělo utkání náboj play-off.

„Nám se podařilo využít přesilovou hru, pak jsme hráli v obranném pásmu velice dobře a nepustili jsme domácí do vážnější šance, a když ji měli, tak nás podržel Marek Mazanec. Mně se to hodnotí velice dobře,“ dodal Varaďa.

HC Motor České Budějovice - HC Oceláři Třinec 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Hrňa (M. Doudera). Rozhodčí: Hradil, Šindel – Lučan, Kis. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 840.

Třinec: Mazanec – Kundrátek, D. Musil, Marinčin, M. Doudera, M. Adámek, Jaroměřský – Martin Růžička, P. Vrána, M. Daňo – O. Kovařčík, Miloš Roman, A. Nestrašil – Hrňa, Marcinko, Šedivý – Dravecký, Szturc, Hrehorčák – D. Kofroň. Trenér: Varaďa.