Třinec vyhrál v Litvínově a extraligu vede o šest bodů

Litvínov /FOTOGALERIE/ – Hokejisté Třince mají v čele extraligy již šestibodový náskok. Ve šlágru 29. kola zvítězil na ledě druhého Litvínova 5:3. Za Oceláře se dvakrát trefil Erik Hrňa, o vítěznou trefu se ve třetí třetině postaral navrátilec z finského Pelicans Lahti Josef Hrabal.

12.12.2014

HC Verva Litvínov – HC Oceláři Třinec 3:5Foto: DENÍK / Edvard D. Beneš

Domácí do zápasu vlétli s vervou, už konci úvodní minuty zastavila Martynkovu střelu pravá tyč Hrubcovy branky. Třinecký gólman už vlastní zásluhou zlikvidoval i šanci Jánského, který se sám před brankou se střelou unáhlil.

Hosty paradoxně zvedla litvínovská přesilovka při Růžičkově vyloučení. Žlutočerné prakticky nepustili do vlastního obranného pásma a rázem převzali iniciativu. Pět minut před první sirénou se sám na Francouze řítil Rufer, ale domácí navrátilec do branky jeho pokus o blafák vystihl. Reprezentačního gólmana nepřekvapil ani Ciencialův bekhend.

Třinci stačilo k získání dvoubrankového náskoku necelé dvě minuty na začátku prostřední části hry, kdy o sobě dal dvakrát vědět kanonýr Hrňa. K první trefě mu ovšem výrazně pomohl gólman Francouz, který ve snaze rychle rozehrát puk trefil pouze nohy dojíždějícího útočníka, od kterého se puk odrazil do branky. O 1:51 minuty později už novopečený reprezentant osvědčil opravdové střelecké umění, když litvínovského gólmana propálil švihem z pravého kruhu.

Severočechům se však ještě v prostřední části hry podařil dokonalý obrat. Nejprve v rozmezí necelých dvou minut na přelomu zápasu zásluhou přesilovkové trefy Ručinského a přesné Trávníčkovy střely do pravého horního rohu naopak při vlastním oslabení vyrovnali. V závěru třetiny potom Petružálek při hře pět na tři strhl vedení na stranu Litvínova.

Obrat přinesla i závěrečná dvacetiminutovka, tentokrát ve prospěch Ocelářů. Nejdříve teprve devatenáctiletý Cienciala svým prvním extraligovým gólem v kariéře vyrovnal a poté se při své obnovené premiéře v třineckém dresu trefil od modré čáry v početní výhodě Hrabal.

Konečnou podobu dal výsledku při domácí power play Růžička. Třinec porazil Litvínov poprvé v sezoně a díky plnému bodovému zisku se od Severočechů v čele tabulky odpoutal již na rozdíl šesti bodů.

Radim Rulík (Litvínov): „Zápas přinesl několik zvratů. Vedení 3:2 jsme měli ve třetí třetině potvrdit, což se nám nepodařilo. Místo toho jsme udělali nějaké chyby, takže soupeř zvítězil."

Jiří Kalous (Třinec): „Viděli jsem výborné utkání. Hrálo se nahoru dolů se šancemi na obou stranách. Vývoj se převrátil na naši stranu v přesilové hře ve třetí třetině, takže si z Litvínova odvážíme velice cenné tři body."

HC Verva Litvínov – HC Oceláři Třinec 3:5 (0:0, 3:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 32. Ručinský (Kubát, Petružálek), 34. Trávníček (Kubát), 39. Petružálek (Ručinský, Trávníček) – 21. Hrňa, 23. Hrňa (Kreps, M. Doudera), 51. Cienciala, 53. Hrabal (Kreps, Roth), 60. Marek Růžička. Rozhodčí: Fraňo, Hejduk – Bláha, Špůr. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5714

Litvínov: Francouz – Chaloupka, Kubát, Pavlík, Šlégr, Pavelka, Kousalík, M. Baránek – Petružálek, Hübl, Ručinský – Martynek, R. Hanzl, Gerhát – Jánský, Piroš, Trávníček – Majdan, Šrámek, Jurčík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.
Třinec: Hrubec – Roth, Klesla, Galvas, Linhart, M. Doudera, Hrabal, Matyáš, L. Doudera – Hrňa, Kreps, Orsava – Matuš, Polanský, Adamský – Klepiš, M. Růžička, Rákos – Cienciala, Kindl, Rufer. Trenéři: Kalous a Varaďa

Autor: ČTK

12.12.2014 VSTUP DO DISKUSE

Snímky zachycují prvňáčky ze základní školy v Dobraticích. Třídní učitelkou je Ivana Ďugová.

Představujeme prvňáčky ZŠ v Dobraticích

Nehoda vlaku s osobním autem v Hnojníku.
10

Vlak na přejezdu v Hnojníku smetl osobní automobil

V regionu se opět budou zpívat koledy s Deníkem

Již posedmé se bude ve středu konat adventní akce s názvem Česko zpívá koledy s Deníkem. I letos se tak lidé spojí v jeden čas a vytvoří nádhernou chvilku.

Škola v Místku vyhrála s krmítkem deset tisíc korun

Technické služby Frýdku-Místku uspořádaly soutěž pro základní školy. Tentokrát o nejlépe vybavenou školní zahradu krmítky pro ptactvo. Technické služby dodaly školám materiál.

Třinec vyřadil Brynäs a je v semifinále Ligy mistrů

Na historický úspěch dosáhli hokejisté Třince. Tým trenéra Václava Varadi vyhrál na ledě švédského Brynäs 5:3 a postoupil do semifinále Ligy mistrů, kde v polovině ledna narazí na celek Jyväskylä z Finska.