Oceláři nastoupili se změnami v sestavě. V obraně nahradil Milana Douderu Slovák a do útoku, kde chyběl Kreps, se zařadily posily z prvoligového Havířova Kanko a Pechanec.

Jako první měl dobrou šanci hostující Rufer, jehož střelu kryl jistý Kašík. Poté měl výhodu přesilovky Zlín. Bukarts ještě v šanci neuspěl, krátce po skončení výhody se však kotouč po tlaku dostal k Romanu Vlachovi, jenž jej dostal za dezorientovaného Hamerlíka.

Naopak Oceláři se o svou první přesilovou hru sami připravili, když Rákos zbytečně oplácel. Berani to mohli potrestat. Do úniku se dostal obránce Horák, ale neuspěl. Zanedlouho usedl na trestnou lavici ještě domácí Ondráček a to už Slezané zužitkovali, když Dravecký úspěšně dorazil pokus Kopeckého. V závěru první části měl Zlín ještě na 54 vteřin možnost početní výhody pěti proti třem, šanci si ale nevytvořil.

Přesilovku měli po Kankově faulu domácí i v úvodu druhého dějství, opět se ale prosadili až po jejím skončení. Bukarts našel naslepo na kruhu volného Petra Holíka, který uspěl střelou zápěstím.

Třinečtí poté zvýšili aktivitu. Pomohla jim k tomu i čtyřminutová přesilovka po vyloučeních Maruny a Čecha. A ten už se vrátil předčasně. Nejprve Kašíka zachránila tyč, ale velký tlak nakonec zakončil střelou pod horní tyčku Pechanec.

Do třetí třetiny vstoupili lépe Oceláři a dostali se po zásluze do vedení. Nejprve v přečíslení neuspěli domácí, a tak z protiakce dal gól Kanko, jenž z bezprostřední blízkosti propasíroval puk mezi Kašíkovým betonem a tyčkou.

Vyrovnat mohl Šťastný, který obral při rozehrávce o puk Galvase, ale ani nadvakrát neuspěl. V 51. minutě se ale domácí dočkali. Další zaváhání soupeřovy obrany využil pohotovou střelou Čachotský. Otočit skóre mohl vzápětí Kubiš, jenž těsně minul. Hamerlíkovi ještě pomohla horní tyč a muselo se prodlužovat.

Ve dvacetiminutovém nastavení začali lépe Oceláři. Ačkoli hráli skoro minutu a půl přesilovku čtyři na tři a následně měli velký tlak, vylámali si zuby na Kašíkovi. Poté, co domácí gólman sebral z hole gól Kankovi a Pechancovi, mu celý stadion tleskal ve stoje. Neuspěl proti němu zblízka ani Polanský.

Poté byli lepší zase Zlínští, na gól se ale čekalo. V 79. minutě domácí trefili tyčku po teči Romana Vlacha. Rozhodnout musely až nájezdy, v kterých se prosadil dvakrát Svačina a ve čtvrté sérii rozhodl.

PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Roman Vlach (Kotvan, O. Veselý), 27. P. Holík (Bukarts, Říčka), 51. Čachotský – 13. Dravecký (Kopecký, Galvas), 36. Pechanec (Svačina, Kanko), 44. Kanko (Pechanec), rozhodující sam. nájezd Svačina. Rozhodčí: Hodek, Polák – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:2. Diváci: 5475. Stav série: 1:1

Zlín: Kašík – Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, O. Horák, Řezníček – Bukarts, P. Holík, Říčka – Štumpf, Roman Vlach, O. Veselý – Ondráček, Maruna, Kubiš – Čachotský, D. Šťastný, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira
Třinec: Hamerlík – Slovák, Galvas, Nosek, Jank, Hrabal, Stehlík, L. Doudera – Kopecký, Plíhal, Dravecký – Kanko, Pechanec, Svačina – Rákos, Polanský, Adamský – Matuš, M. Kovařčík, Rufer – Jašek. Trenéři: Dopita a Mucha