Ve výpravě pochopitelně nescházel ani jeden z nejzkušenějších borců, lídr týmu a produktivní kapitán mužstva Lukáš Krajíček. Věří, že Třinec uhraje pod Alpami slušný výsledek.

„Aktuálně jedeme na vítězné šňůře, daří se, máme i štěstí. Gólman Šimon Hrubec nás drží a střílí nám to. S tím se dá pracovat,“ uvažuje Krajíček.

Na turnaj v Davosu se těší. „Je to prestižní turnaj, nestarší na světě, každý se na něm chce vytáhnout. Budeme se snažit s každým poprat, uvidíme, jak to dopadne. Jeden zápas bude v podstatě rozhodovat, zda to bude úspěch nebo ne. Ale samozřejmě chceme vyhrávat dál,“ upozornil.

Třinec odehraje první zápas 26. prosince proti ruskému Magnitogorsku. „Výborný, zkušený tým, jeden z favoritů turnaje. Tvoří ho hráči z různých nároďáků, hrají takový chytrý ruský hokej. Musíme dobře bránit, a když bude Šimon čapat v podobné formě jako v extralize, věřím, že šanci budeme mít,“ uvažuje kapitán Ocelářů před vstupem do turnaje.

Souhlasí s názorem, že zkušenost z Ligy mistrů bude přínosná. „Hlavně pro mladé kluky, kteří vyrůstali jen v extralize. V Lize mistrů si přičichli i k mezinárodnímu hokeji, to pomůže psychicky,“ míní.

Startovat na turnaji je čest

Legendární turnaj, který se začal hrát už v meziválečném období, konkrétně v roce 1923, založil paradoxně lékař Carl Spengler. Nadšený sportovec a hokejový nadšenec přišel po I. světové válce s nápadem nabídnout znepřáteleným národům možnost měřit síly mírovou cestou, tedy formou sportovního zápolení. Ostatně, na první ročník přijaly pozvání celky anglického Oxfordu a německého Berlína, které vyhrávaly první ročníky turnaje.

Od roku 1929 byly do Davosu zvány nepravidelně i československé, později české celky. Letos tedy pojede do Švýcarska hájit čest českého hokeje Třinec.

Třinecké hokejisty čeká prestižní turnaj.Zdroj: Václav Veverka

Představitelé klubu to berou jako obrovské vyznamenání. Hlavním iniciátorem letošní účasti Ocelářů je kouč mužstva Václav Varaďa, který však paradoxně bude snažení svého týmu sledovat z kanadského Vancouveru, kde si jako hlavní trenér plní povinnosti u juniorského národního týmu na mistrovství světa.

„Jednání o pozvánce proběhla už začátkem roku, kdy mě kontaktovali lidé z Davosu. Vyptávali se, zda bychom měli zájem se turnaje zúčastnit. Celá naše organizace se k této nabídce postavila velmi pozitivně. Je to skvělý turnaj, který v období Vánoc sleduje v podstatě celý hokejový svět. Proto jsem rád, že jednání dopadla úspěšně a v Davosu nebudeme chybět,“ poznamenal Varaďa.

Oceláři zahájí svou pouť turnajem středečním utkáním proti Magnitogorsku (od 15 hodin), třetím týmem skupiny Torriani je finské Kuopio. Skupinu Cattini tvoří domácí Davos, německý Norimberk a tým Kanady.