Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Třinec zabodoval naplno. Doma čtyřmi góly skolil Spartu

Po dvou ztrátách hokejisté Třince v extralize opět zabrali, když v duelu 10. kola porazili po sebevědomém výkonu na domácím ledě pražskou Spartu 4:1. Brankami se na tříbodovém zisku podíleli David Cienciala, Ondřej Kovařčík, Vladimír Roth a Martin Adamský.

6.10.2017

Utkání 2. kola hokejové extraligy: HC Oceláři Třinec - HC Plzeň (10. září 2017), zleva Tomáš Marcinko a Daniel Rákos.Foto: Deník / Kaboň Lukáš

Oceláři se v pátek večer činili už od samého začátku, bez ohledu na to, že v úterý odehráli náročný zápas ve Švédsku. Už ve druhé minutě se prosadil útočník David Cienciala, na kterého znedlouho navázal svou premiérovou trefou v extralize Ondřej Kovařčík.

Pražané, kteří naposledy podlehli doma Pardubicím, se těžko dostávali do tempa a šancí, a když už ano, stál proti nim jistý Šimon Hrubec, který zneškodnil nepříjemné pokusy Klimka, Smejkala či Zámorského.

Na další ránu do ambicí Sparty si fanoušci museli počkat do poloviny utkání a na přesilovou hru, kterou využil tvrdou střelou Vladimír Roth. V závěrečné části se opět Sparta dostala do několika velkých příležitostí, ale opět ztroskotala na Hrubcovi, a tak přišel další trest.

V další přesilovce se prosadil Martin Adamský. V té chvíli Werk Arena v přesvědčení, že tři body zůstanou doma, aplaudovala svým hráčům, na čemž nezměnila nic ani závěrečná branka hostujícího Formana.

Ohlasy trenérů
Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): “Poslední duel sice Spartě nevyšel, stále ale má kvalitu a to dokazuje v průběhu soutěže. Nám pomohly dvě rychlé branky, náš nástup byl výborný. Sparta od druhé třetiny přidala, vytvořila si šance, ty ale končily v náručí Šimona Hrubce, který dnes podal skvělý výkon. Nám se pak povedlo odskočit v přesilovce, ve třetí třetině jsme přidali další gól a utkání si již pohlídali. Mrzí nás ale inkasovaná branka, Hrubec by si čisté konto zasloužil. Děkuji klukům, speciálně těm mladším hráčům, kteří byli v zápase hodně vidět a postarali se o dnešní vítězství.”

Jaroslav Nedvěd (HC Sparta Praha): “Věděli jsme, že Třinec má kvalitní tým. Chtěli jsme hrát aktivně, chtěli jsme se vrátit k zajištěnější obraně. Bohužel se to rozpadlo již na začátku, kdy jsme do páté minuty dvakrát inkasovali. Tím se nám rozpadl celý herní plán. Museli jsme se začít tlačit agresivněji do útoku, Třinec pak hrozil brejky. Domácí dnes byli lepší na puku a zaslouženě zvítězili.”

HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Cienciala (Hrňa, Irgl), 6. O. Kovařčík (Chmielewski, Doudera), 29. Roth (Martin Růžička, Polanský), 50. Adamský (Svačina, Krajíček) – 57. Forman (Říčka, Černoch). Rozhodčí: Šír, Úlehla – Tošenovjan, Kis. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. Diváci: 4927.
Třinec: Hrubec – Krajíček, Doudera, Roth, Linhart, Musil, Adámek – Rákos, Marcinko, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – Irgl, Cienciala, Hrňa – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík. Trenéři: Varaďa a Zadina.
Sparta: Aittokallio – Tomáš Dvořák, T. Pavelka, Zámorský, Nedomlel, Kalina, Mikuš – Forman, Reichenberg, Říčka – Klimek, Vrána, J. Hlinka – Smejkal, Pech, Kumstát – Kudrna, Černoch, Uher. Trenéři: Kalous a Nedvěd.

Autor: David Hekele