Hokejová extraliga nabrala před vánočními svátky strhující tempo a už dnes (v pátek 21. prosince) pokračuje 31. kolem. Třinečtí Oceláři se po domácím nezdaru představí na ledě vedoucí Slavie. „Takový začátek v Třinci jsem si opravdu nepředstavoval. Prohrát doma 2:6 je opravdu dost. Dostali jsme góly po hrubých chybách, ale Pardubice měly opravdu štěstí, protože daly góly po všelijakých tečích,“ popsal svou premiéru v dresu Třince Slovák Peter Barinka, který přišel do týmu v reprezentační pauze.

„Hlavy ale nevěšíme, máme tým na to, abychom šli nahoru,“ dodal jedním dechem útočník. Zapůsobí další domácí nezdar na atmosféru v kabině před dnešním střetnutím na ledě Slavie? „Jsem tady jen pár dní, takže nemohu posoudit, zda na nás leží nějaká deka. Parta v kabině je dobrá. Teď už jde jen o to, aby se ta pohoda z kabiny přenesla na hokejky a začali jsme dávat góly,“ řekl Barinka, kterého si kouč Břetislav Kopřiva přivedl ze Zlína především proto, aby protrhl smůlu v koncovce.

V utkání s Pardubicemi se Barinka dostával na led často. Hrál i ve více než minutové přesilovce pěti proti třem v úvodu zápasu. Třinečtí ji ale nezužitkovali. A právě slovenský útočník mohl jako první překonat hostujícího Jána Lašáka. Letící puk ale netrefil. „A přitom jsme tyto situace na tréninku s Róbertem Tomíkem trénovali. Bohužel jsem to netrefil, snad to vyjde příště,“ litoval zahozené šance. Po utkání těžko popadal dech. „Hráli jsme na tři pětky, což jsem čtyři roky nezažil. Ke konci jsem už opravdu mlel z posledního. Na druhé straně jsem rád, protože v takovém tempu bych se mohl dostat do formy, kterou jsem měl v minulosti,“ věří.