Série zápasů na ledě soupeřů zatím nevyznívá pro třinecké Oceláře dobře. V Českých Budějovicích po šesti zápasech prohráli a stejně dopadli i v neděli na Spartě. Před dalšími dvěma utkáními mimo domovský stadion dnes ve Znojmě a v pátek v Kladně mají proto jednoznačný úkol – bodovat. „Nebude to ale lehké, protože se blíží play off a všichni chtějí posbírat ještě co nejvíce bodů,“ uvedl třinecký asistent Jiří Juřík.

Znojmo se pohybuje na hraně postupu. Před dnešním kolem, které uzavře třetí čtvrtinu základní části, mu patří desátá příčka, což je poslední místo, ze kterého je možné proklouznout do vyřazovacích bojů. S náskokem pouhých dvou bodů před stále lepším Kladnem. Také Znojemští mají v nohách dvě porážky. Na Spartě v prodloužení a v Karlových Varech. Třinec odjíždí do Znojma opět bez obou brankářů Romana Čechmánka a Martina Vojtka, kteří jsou zranění.

„Je to velmi nepříjemná situace a vedení se ji snaží řešit. Romanovy potíže se zády jsou dlouhodobé. Martin se zranil v Českých Budějovicích a minimálně týden je mimo hru. Díváme se i jinam,“ přiznal Juřík. Kvalitních gólmanů ale není nazbyt. „K tomu se musíme nadlouho obejít Davida Květoně, který je po operaci ramene a nikdo nedokáže říct, za jak dlouho se vrátí.“

V předchozích dvou zápasech Třince se Znojmem v této sezoně se radovali hostující hokejisté. Nejprve ve 13. kole Třinečtí na jihu Moravy po výhře 4:1, ovšem ve 26. kole si Znojmo, především zásluhou skvělého výkonu Jiřího Dopity, odvezlo z třinecké Werk Areny tři body po těsném vítězství 3:2. Znojemský kapitán má poraněné koleno a týmu momentálně schází, což by mohla být mírná výhoda pro hosty.

Kouč Juřík si to ale nemyslí. „Hrají bez něho už delší dobu, a dokázali vyhrávat,“ připomněl Juřík. Také Oceláře trápí zdravotní stav. „Hráči jsou nachlazení. Hrajeme teď hodně venku a v autobuse se viróza přenáší velmi snadno,“ přiblížil Juřík. Vinou teplot chyběl v utkání se Spartou Zdeněk Skořepa. Dnes už by měl ale hrát.