Domácí sice dokázali Polákem, který byl u všech tří branek Ocelářů, srovnat krok a vybojovat si prodloužení, v tom však chyboval obránce Malec a Horna v přečíslení dva na jednoho už věděl po ideální přihrávce Kally co s pukem.

„Zápasů je mnoho, ale takové výpadky nemohu tolerovat. V závěrečných minutách se některé věci musí zahrát na jistotu. My však hrajeme vabank a to se otáčí proti nám,“ zlobí se trenér Třince Antonín Stavjaňa, jehož mužstvo přišlo už poněkolikáté v této sezoně o slibně rozehraný duel. „Je to určitá labilnost hráčů. Mužstvo si tolik nevěří a pak přicházejí chyby,“ myslí si třinecký kouč.

Po sedmi zápasové pauze, způsobené otřesem mozku, se do sestavy Ocelářů vrátil bek Seman, který se v polovině zápasu radoval ze své letošní premiérové trefy, znamenající vedení 2:0. Ani to však na více než bod nestačilo.

Třinečtí nastoupili opět v okleštěné sestavě bez čtveřice Steber, Gureň, Sekeráš, a Balej. Chyběl také nejlepší střelec a třetí nejproduktivnější hráč Ocelářů David Květoň, který se po ráně do choulostivých míst, jež inkasoval během minulého zápasu v Litvínově, musel přímo v mostecké nemocnici podrobit operačnímu zákroku.

„Návrat některých hráčů je v nedohlednu. Navíc v pondělí končí hostování Melichárka a Kanka, takže je možné, že i tito hráči mužstvo opustí. Každý zápas lepíme sestavu a já netuším, v jakém složení budeme hrát dál,“ přiznal trenér Třince Antonín Stavjaňa.

To hostům se hlavami míhaly pozitivnější myšlenky. „Třinec byl do poloviny utkání lepším mužstvem. Nám pomohla branka v závěru druhé třetiny na 1:2. Ve třetí části už jsme soupeře přehrávali. Se dvěma body jsme spokojeni,“ radoval se kouč Kladna Zdeněk Müller.

O2 Extraliga: Třinec – Kladno 3:4 pp (0:0, 2:1, 1:2 – 0:1)

Muž zápasu: Tomajko

Třinec: Čechmánek – Výtisk, Rangl, Malec, Seman, Nikolov, Vosátko – Tomík, D. Moravec, Polák – Kanko, Peterek, Martynek – Melichárek, Polanský, Kováčik – Pánik, Hašek, Hampl. Trenér: Stavjaňa.

Kladno: Kopřiva – Nádašdi, Hájek, Pavlas, D. Růžička, Kameš, Srdínko (od 21. navíc Hořava) – Diviš, Patera, M. Procházka – Z. Nedvěd, Frolík, Tomajko – Horna, Kalla, Bělohlav – Rudovský, Čurilla, Kuchler. Trenér: Müller.

Branky a nahrávky: 23. Polák, 34. Seman (Polák, Malec), 48. Polák (Tomík) – 40. Z. Nedvěd (M. Růžička, Tomajko), 41. Tomajko, 44. Frolík (Z. Nedvěd, M. Růžička), 61. Horna (Kalla).

Vyloučení: 6:6. Bez využití.

Rozhodčí: Husička – Hlavatý, Tošenovjan.

Diváci: 2114.

V předehrávce 16. kola hokejové extraligy zvítězilo Kladno na ledě Třince 4:3 po prodloužení, i když ještě v polovině zápasu prohrávalo 0:2. Rozhodující branku zaznamenal Horna, který zakončil po chybě Malce a přihrávce Kally přečíslení dva na jednoho.