Slavia Praha – Oceláři Třinec 1:2 na s. n.

Oceláři se z hrůzostrašného úvodu středečního zápasu poučili. Přečkali prvotní nápor a pozornou hrou začali mít malinko více ze hry. Zlepšenou hru korunovali hosté sedm vteřin před koncem první části, kdy po téměř minutové krasobruslařské exhibici na téma – jak nepůjčit soupeři puk – v podání Jana Peterka, využil nahrávky Martynka třetí parťák ve druhém útoku Barinka a rozvlnil síť za slavistickým gólmenem Svobodou. „Takový gól může tým poslat trochu do kolen,“ doufal autor vedoucího gólu Slovák Barinka.

Jeho slova se potvrzovala téměř celou druhou část a Oceláři byli jednoznačně lepším týmem. Bohužel pro ně zůstaly dvě šance Skořepy a Sekeráše nevyužity. Až první přesilovka v polovině utkání Slavii nakopla. Svěřenci Vladimíra Růžičky ale pozorného Vojtka ve druhé části nepřekonali.

Podařilo se jim to až v polovině třetí části, kdy využil pasivní hry Ocelářů obránce Kadlec. „Prohrávali jsme, proto jsme se tlačili dopředu,“ vysvětlil přítomnost u pravé Vojtkovy tyče Kadlec. Domácí se radovali i po střele Vondrky tři minuty před třetí sirénou, ale sudí Minář si u videorozhodčího ověřil, že Slávista trefil jenom tyčku.

Po třech hodinách hokeje se oba týmy propracovaly k nájezdům. Na straně Slavie pokořil Vojtka pouze dvakrát Klepiš. Na otočku Polanského a dva parádní góly Barinky to ale nestačilo.

Statistika zápasu

Třetiny: 0:1, 0:0, 1:0 – 0:0

Muž zápasu: Barinka

Branky a nahrávky: 48. Kadlec (D. Hruška) – 20. P. Barinka (Martynek), rozhodující nájezd P. Barinka. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Rozhodčí: Minář, Kubeš – Barvíř, Blümel. Diváci: 6062. Stav série: 1:1.

Slavia: A. Svoboda – Kadlec, Vašíček, J. Novák, Drtina, Sloboda, Žižka, Drtina, Jebavý – Hruška, Beránek, Vondrka – Micka, Rataj, Sup – Bednář, Klepiš, Doležal – Sklenář, Vl. Růžička ml., Tomica. Trenér Vl. Růžička st.

Třinec: Vojtek – Sekeráš, Výborný, Seman, Malec, Pácal, Andersons – D. Moravec, J. Štefanka, Tomík – Martynek, Peterek, P. Barinka – Polanský, Skořepa, Korhoň – Steber, Kolusz, Pavelek. Trenér: Kopřiva