Oba mají formu. Oba bojují o první šestku, zaručující přímý postup do play off. Sparta a Třinec. Jediný bod, jediná příčka v tabulce je dělila, před 38. kolem hokejové extraligy.

Kdo z koho?

Radoval se mistr, bral tři body za výhru 5:2, a to i přesto, že sparťané jako jediní z první šestky mají záporné skóre. „Duba chytal dobře. Také musím pochválit všechny lajny,“ byl spokojený kouč František Výborný.

K překvapení domácích nenastoupil do hostující branky král letošních čísel Martin Vojtek ani zkušený Roman Čechmánek. Oba vyřadilo zranění. „První má potíže ze zády, druhý má natažené kolenní vazy,“ objasnil důvod absence asistent Jiří Juřík. Mezi tři tyče se tak postavil devatenáctiletý Lukáš Daněček, který do té doby odchytal v letošní v nejvyšší soutěži pouhou minutu. On měl čelit sparťanským nájezdům. „Měsíc jsem nechytal, byl jsem na kempu dvacítky, předtím bylo ještě nějaké zranění, takže i to je zásluha, že jsem dostal pět branek,“ klopil hlavu nadějný junior, který statečně vzdoroval, i když prohrál. Ve druhé třetině zlikvidoval v samotném sólu Dragouna, o minutu později si poradil s dvojicí Netík – Ton. „Myslím, že zápas šel odchytat na tři branky,“ zhodnotil své vystoupení.

A co rozhodlo zápas?

První tři branky. Ty se nesly ve znamení šestek – 6., 26. a 36. minuta. Fanoušci si přáli i šest gólů v soupeřově brance, ale jejich přání nebylo vyslyšeno. I přesto mohou být spokojeni. Sparťané dokázali v pátém utkání v řadě bodovat. Naopak třinečtí prohráli teprve podruhé ze sedmi posledních duelů.