Oceláři Třinec - RI Okna Zlín 8:2 (3:0, 2:2, 3:0)

Ke třem bodům Ocelářům pomohla skvěle zvládnutá první třetina, v níž hosté třikrát inkasovali. Třinec vtrhnul na soupeře s obrovskou chutí a Murín se v brance měl co ohánět. Přesto byl dvakrát v úvodu zcela bezmocný a jenom smutně přihlížel třinecké gólové radosti.

Na konci 2. minuty hostující obrana zapomněla na Peterka, který si se zlínským brankářem pohrál a bez problémů otevřel skóre. O chvíli později putoval na trestnou lavici Leška a také druhý pobyt Martynkovy řady na ledě v utkání skončil nádherným gólem po vyšachování obrany soupeře. Oceláři lépe bruslili a měli další šance.

Skořepa v sóle obelstil Murína, jenže trefil jen tyčku, slovenský brankář vychytal Tomíka a štěstí měl poté při ráně Sekeráše, jež skončila na boční síťce. Jeho protějšek Čechmánek se po většinu času asi nudil, vylekala jej pouze rána Okála, ovšem Zlín pokazil i svou první přesilovku. Když už se zdálo, že hra se srovnala, nahazoval Pácal puk před branku a od brusle nic netušícího Štefanky se kotouč odrazil do sítě. Zlín o přestávce přeskupil řady a poslal na led i náhradníky.

Martynek se hned přehnal kolem novice v obraně Ďuráka, ovšem Murína nepřekonal, naopak hostům se povedl parádní signál v další přesilovce, kdy Vosátkovu ránu elegantně tečoval Mokrejš. Domácí jako by se zalekli a rázem byli hosté v jejich obranné třetině nastěhováni stále častěji. Čechmánek vychytal Hamrlíka a notně si oddechl, že se na opačné straně po nenápadném vhazování parádním bekhendem trefil Peterek. Zlín byl ale v tu dobu lepší a Třinečtí si s lépe bruslícím soupeřem nevěděli rady.

Logicky přicházely fauly a ve 48 vteřin trvající přesilovce pěti proti třem snížil na rozdíl dvou branek Vosátko. Když to vypadalo, že hosté jsou zpět v zápase, ujel 19 vteřin před druhou pauzou Peterek a zkompletoval svůj hattrick. Do třetí části oba týmy poslaly na led gólmanské dvojky, ovšem zatímco domácí Vojtek své čisté konto udržel, tak Murínův nástupce Jakub Čech kapituloval už po 128 vteřinách. V početní výhodě jej tečí překonal Martynek a domácí si už za ovací hlediště náskok v pohodě hlídali.

Zlín rezignoval, hodně prostoru na ledě dostávali hráči, kteří obvykle klíčové fáze zápasu nehrají. V polovině třetí části navýšil skóre nádhernou trefou do horního růžku Tomas a 28 vteřin před koncem v přesilovce pěti proti třem připravil hrdina Peterek gólovou tečku pro Štefanku.

Hlasy trenérů po utkání:

Jiří Juřík (Třinec): "Konečně se nám podařilo vyhrát. V minulých zápasech jsme měli potíže s koncovkou, ale tentokrát nám vyšel famózně úvod. První třetina byla z naší strany velmi dobrá, přesto na začátku druhé části jsme pustili Zlín zpátky do hry góly při přesilovkách, které jsou nejsilnější zbraní soupeře. Za klíčový moment považuji trefu Peterka v oslabení před druhou přestávkou, protože hráčům gól dodal klid a sebedůvěru. Pak už všichni věřili, že si výhru nenecháme vzít. Důvod střídání Romana Čechmánka bych nechtěl specifikovat, dvě třetiny odchytal výborně a byl oporou týmů. Mohu jen naznačit, že za tím byly zdravotní problémy."

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Takový zápas se mi těžko hodnotí. Začali jsme katastrofálně, v první třetině bylo na ledě jenom jedno mužstvo a my jsme mohli být rádi, že jsme inkasovali jen tři branky. Klidně jich mohlo být i šest, šance na to domácí měli. Ve druhé části se hra opticky srovnala a my jsme se dostali do hry snížením, jenže jsme dál vyráběli strašné chyby v obraně, díky kterým nám domácí ve skóre pořád odskakovali. Na první pohled byla hra vyrovnaná, ale ve skutečnosti byl Třinec pořád nahoře. Třetí třetina se pak podobala té první, už jsme asi víc mysleli na nedělní zápas. Murína jsme pak šetřili. Byl v tom nevinně, branky stříleli domácí z brankoviště, tam to měl moc těžké. Budeme jej potřebovat v neděli."

Branky a nahrávky: 2. Peterek (Malec), 5. Martynek (D. Květoň), 17. Štefanka (Pácal), 34. Peterek (Sekeráš), 40. Peterek (Pácal), 43. Martynek (Seman), 50. Tomas (Pácal), 60. Štefanka (Peterek) - 24. Mokrejš (Vosátko), 37. Vosátko (Leška). Rozhodčí: Minář - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 8:8. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0.

Diváci: 3136.

SestavaTřinec: Čechmánek (41. Vojtek) - Sekeráš, Švarný, Seman, Malec, Andersons, Pácal - Zálešák, Polanský, Tomas - Tomík, Štefanka, Steber - Peterek, Martynek, D. Květoň - Korhoň, Kolusz, Skořepa. Trenéři: Marek, Juřík a A. Mach.

Sestava Zlín: Murín (41. J. Čech) - Hamrlík, Galvas, Nosek, Zubíček, Vosátko, Lučka, od 21. navíc Ďurák - Balaštík, Leška, Mokrejš - Okál, M. Čech, F. Čech - Kubiš, Balán, R. Pšurný - od 21. navíc Piluša, Ondráček. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.