A tak mohou hrát bez nože na krku. Dnešní kolo ale určí, s kým se Znojemští orli v předkole střetnou. A také to, jestli začnou sérii doma, nebo venku. „Vždycky je lepší začínat doma, je to velká výhoda. Uděláme pro to všechno,“ má jasno znojemský útočník Martin Růžička. Právě on rozhodl svou vítěznou trefou do sítě Karlových Varů o tom, že Orli mohou jet do Třince v klidu.

I proti Znojmu je o co hrát

Trenér třineckých Ocelářů Břetislav Kopřiva upozorňuje, že je dnes nečeká odpočinkovýzápas. „Půjdeme za výhrou. Jednak kvůli divákům, jednak také proto, že chceme začínat předkolo doma. Jestli to bude znovu se Znojmem, nebo sněkým jiným, to není tak podstatné,“ odmítl třinecký kouč Kopřiva spekulace omožném vybírání soupeře do předkola.

Plná marodka Ocelářů

Kádr Ocelářů je před blížícím se play off děravý jako cedník. Největší ztráty počítá trenéři Kopřiva a Juřík vobraně. Kdlouhodobě zraněnému Kroupovi, pro kterého už sezona asi definitivně skončila a Semanovi, jenž je po otřesu moozku, se nejnověji připojil srukou vsádře Výtisk a Sekeráš. Toho trápí úpon přitahovače. Mimo hru je do konce sezony iútočník Květoň.

Také proti Jihomoravanům nastoupí na led okleštěná sestava. Především vobraně. „Na marodce zůstávají Kroupa, Seman a zřejmě knim přibude iSekeráš. Navíc Výtisk inkasoval na Spartě trest ve hře a vdnešním utkání nemůže hrát,“ přiblížil Kopřiva, který opět povolá zMladé Boleslavi Martina Výborného a zjuniorky Jakuba Kaniu. „Vypadá to, že Kroupa už letos do hry nezasáhne. Stejně je na tom iDavid Květoň,“ smutnil Kopřiva.

Itak se Oceláři pokusí vyhrát. Znojmo se po zranění brankáře Trvaje semklo a snáhradníkem Kamešem ještě neprohrálo. „Není to odpočinkové utkání. Tým ze sedmé pozice pak nejde na první Budějovice, a to je pro nás důležité. Proto chceme zvítězit,“ upozorňuje třinecký trenér. Proti vítězi základní části se Třineckým dlouhodobě nedaří a sČeskými Budějovicemi nevyhráli od listopadu 2006. „Mají skvělého brankáře ivelmi dobrou obranu. Je pravda, že nám proti nim nedaří. Věřím ale, že pokud na ně vplay off narazíme, tak je porazíme,“ burcuje Kopřiva.

Víte že…?

Nejvíce bodů vjednom ročníku posbíral vdresu třineckých Ocelářů Richard Král. Vsezoně 1999/2000 získal 77bodů za 24gólů a 53přihrávek, což je rekord ivasistencích.

Nejvíc branek vjedné sezoně nastřílel Jan Marek, který extraligu vroce 2003končil se 32góly.

Také hříšníkům vévodí Richard Král, jenž ve 48zápasech ročníku 2001/2002 odseděl 133trestných minut.

Předkolo začíná vuž neděli

Hned po dnešním kole, ve kterém Oceláři hrají doma se Znojmem, bude jasno okonečném pořadí po základní části a soupeřích vpředkole.

Pokud Oceláři dnes vyhrají, zahájí vneděli a pondělí předkolo dvěma zápasy na domácím ledě. Třetí a případné čtvrté by se hrálo ve středu a ve čtvrtek na ledě soupeře. Rozhodující páté utkání je na programu vsobotu 1.března.

Do play off, které startuje ihned po skončení předkola vpondělí 3.března, postoupí tým, který vyhraje tři zápasy vsérii.

Program předkola:

Neděle 24.2.: tým na 7.místě– tým na 10.místě, 8– 9, pondělí 25.2.: 7– 10, 8–9.

Odvety: středa 27.a čtvrtek 28.2. Páté utkání: sobota 1.3. (všechny zápasy v17hodin).