Třinečtí Oceláři využili zkušenosti z loňského předkola play off a také v tom letošním si se svým soupeřem hravě poradili. Znojemské Orly smetli ve třech zápasech a mohou se těšit na čtvrtfinálovou bitvu s pražskou Slavií. „Máme s nimi v letošní sezoně vyrovnanou bilanci, a proto lze očekávat dlouhou sérii,“ uvedl trenér Třince Břetislav Kopřiva.

Úspěšnější byl v základní části přece jen Třinec, který prohrál se svěřenci Vladimíra Růžičky pouze v prvním měření sil na ledě Sazka Areny 2:5. Druhý výlet do Prahy ukončil vítězným nájezdem David Moravec a na svém ledě Třinečtí nejprve Slavii smetli jasně 4:0 a ve 44. kole pak zvítězili těsně 2:1. Čtvrtfinálová série otevře své brány ve středu 5. března na ledě Slavie. Kopřiva naordinoval po středeční třetí výhře na Znojmem týmu dvoudenní odpočinek.

„Sejdeme se v sobotu dopoledne. Máme teď čas jednak si odpočinout, a také se dát do kupy před prvním zápasem,“ přiblížil Kopřiva. Podle něho mohou být nyní Oceláři v mírné výhodě. „Dlouhodobý trénink je sice velmi dobrá a užitečná věc, ale tím, že jsme skončili sérii už ve třech zápasech, jsme v zápasové zátěži, a máme navíc i čas na přípravu,“ řekl.

Právě zápasového výpadku Slavie by Oceláři mohli využít. Minimálně v prvním utkání série, která se na rozdíl od předkola hraje na čtyři vítězství. „Mohlo by to být znát,“ připustil Kopřiva. „Na druhé straně jsme v nevýhodě v tom, že můžeme vycházet pouze z poznatků ze základní části. Slávisté nás naopak sledovali v předkole bezesporu velmi pečlivě. Musíme si proto přichystat nějaké překvapení,“ uzavřel Kopřiva.