Neskutečný kousek předvedl ve druhém čtvrtfinále útočník Třince Jiří Polanský. O osudu nerozhodného zápasu se rozhodovalo až v samostatných nájezdech, v jejichž druhé sérii předvedl třinecký hráč otočku a poté blafákem poslal puk nad bezmocného Svobodu do branky. „Trénoval jsem tento kousek od listopadu,“ přiznal úspěšný střelec Jiří Polanský. Fintou, která rozpoutala vášnivou diskusi o provádění nájezdů, srovnal na 1:1 a ponechal svůj tým ve hře. Po dvou následných penaltových gólech Petera Barinky si Oceláři připsali první výhru v sérii hrané na čtyři vítězství a srovnali se Slavií krok.

Věděl někdo, že takový kousek provedete?

Kluci v šatně to věděli. Trénoval jsem to, byl jsem na tréninku stoprocentně úspěšný, a proto mě podporovali. Neozval se nikdo, kdo by mi to rozmlouval.

Jak dlouho jste se věnoval nácviku této otočky?

Asi od listopadu. Vlastně už od té chvíle, kdy jsem se po zranění kotníku postavil na led. Nemohl jsem moc bruslit, a tak jsem vymýšlel různé blbosti.

Konzultoval jste s někým, zda je takové provedení nájezdu podle pravidel?

Na tréninku jsem to prováděl docela často a Martin Vojtek ani Roman Čechmánek neříkali, že by se to nesmělo. Bral jsem toto jejich stanovisko jako souhlas k tomu, že se to smí.

Poté, co jste takto nachytal Adama Svobodu, se lavička Slavie bouřila proti regulérnosti nájezdu. Neměl jste obavy, že by sudí mohli gól odvolat?

Neměl. Tím, že jsem to na tréninku zkoušel a připravoval, tak jsem věděli, že by to mělo být regulérní. Navíc zodpovědnost je v takové chvíli obrovská a já bych si nedovolil provést něco, co by odporovalo pravidlům.

Co tedy říkáte těm nářkům Slavie, že váš nájezd nebyl regulérní a gól neměl platit?

Jsem i rád, že si stěžují. Přeju jim, ať se tím zaobírají co nejdéle. My se mezitím připravíme na zítřejší třetí utkání.

V jednu chvíli to vypadalo, že vám puk utíká. Nebo to byl úmysl, kterým jste chtěl zmást brankáře?

Led nebyl optimální a puk mi opravdu skočil a trochu mě to rozhodilo. Naštěstí jsem ho zkrotil, dostal brankáře, kam jsem potřeboval, a finta vyšla.