Oba soupeři vstoupili do jarních odvet rozdílně. Zatímco Slovácko padlo v Sokolově, Třinec na svém stadionu přetlačil Ústí nad Labem. Uchazeč o nejvyšší soutěž nebyl stoprocentně úspěšný ani minulý týden, protože v duelu dvou favoritů se před vlastními diváky rozešel smírně s Opavou 1:1. O to více si v sobotu bude chtít připsat úvodní jarní vítězství. Napravovat však mají co také Třinečtí, kteří po bezkrevném výkonu prohráli 3:0 v Jihlavě.

„Hráči jeli na Vysočinu namistrovaní. Když někde jedete jako mistři světa, pokaždé se vracíte jako spráskaní psi,“ shrnul počínání svých svěřenců v Jihlavě třinecký ředitel Edvard Huczala. Domnívá se, že jeho podřízení jsou schopni nezdar odčinit a nějaký ten bod soupeři vzít. „Pokud trenér stanoví správnou taktiku a hráči ji dodrží, můžeme uhrát bod. Kdyby nám vyšel nějaký protiútok, mohli bychom pomýšlet i na vítězství. Myslím si, že zápas skončí remízou,“ tipuje Huczala.

Jedním z mála hráčů, který se za výkon v předešlém kole nemusel stydět, je tvořivý záložník Jan Berger. V Jihlavě na hřišti strávil hodinu, pak své místo uvolnil Konečníkovi. „Tenhle zápas se nám vůbec nepovedl, jeden vedle druhého jsme byli špatní. Neměli jsme svůj den,“ řekl Berger a dodal: „Jdeme dál, na Slovácko se chceme dobře připravit a uspět. Já bych je chtěl porazit,“ říká odhodlaně protřelý středopolař.

Třinecké mužstvo, které před týdnem propáslo šanci odpoutat se z posledního místa druholigové tabulky, bude dnes outsiderem. Letos se už oba soupeři střetli dvakrát. Podzimní ligový zápas vyhrálo Slovácko 2:0, v Poháru ČMFS s ním Třinec na vlastním stadionu uhrál bezbrankovou remízu a poté je vyřadil na penalty.

(rom)