Dlouhých sto čtyřicet minut a pětapadesát vteřin čekali hokejisté Třince na vstřelený gól. Naprázdo vyšli ve Znojmě i na Kladně, kde Oceláři prohráli vinou startu Petera Barinky, jenž ve stejném kole nastoupil už v předehrávaném zápase v dresu Zlína proti Spartě, kontumačně 0:5. Na gól Juraje Štefanky ze Sparty navázal až včera Jiří Polanský, jenž po podivných šťouších a polopřihrávkách dopravil puk do odkryté branky karlovarského brankáře Sáblíka.

Gól to byl ušmudlaný, ale co bylo pro domácí hlavní – platil. Vstřelený gól byl nadlouho vše, čím se domácí Oceláři prezentovali. Následný tlak byl planý a všechny puky končily ve výstroji Sáblíka, nebo mimo. Naděje třineckých fanoušků, že jejich miláčci naváží na výkon z první části, se po změně stran nenaplnily a druhá třetina patřila hostujícímu týmu. Gólman Vojtek měl mnohem více práce, než jeho protějšek a výsledkem převahy byla vyrovnávací branka Milana Procházky, jenž situaci dva na jednoho vyřešil povedenou střelou, na kterou Vojtek nedosáhl.

„Toto byl velmi důležitý moment, po kterém jsme začali mít mnohem, více ze hry,“ odtušil trenér Karlových Varů Zdeněk Venera. „Zaslouženě jsme šli poté i do vedení,“ dodal Venera. Po dvaatřicet vteřinách třetí části dotlačil faulovaný Kumstát do branky puk i s Vojtkem a gól sudí Homola uznal až po konzultaci s videem. „Nevím, zda byl puk za čarou. Sudí ho uznal, tak platil,“ řekl třinecký brankář Vojtek. Uznání gólu ho rozzlobilo, ovšem víc se na sebe zlobil o pět minut později, kdy vyjel za branku pro puk a přihrál ho Kristkovi, jenž už jen pohodlně puk zasunul do opuštěné svatyně.

„Hezky jsem mu namazal. Beru to na sebe. Tento gól rozhodl celý zápas. Nakonec to sice bylo drama, ale tento moment zápas rozhodl,“ litoval Vojtek. Domácí fatální hrubka sice rozhodila, ale nezlomila. V 54. minutě byli dělovkou Martynka, která málem protrhla síť za Sáblíkem, zpět, a dokázali odpovědět i na druhý gól Procházky. Vyrovnání viselo ve vzduchu, žádný z domácích střelců ho ale netrefil ani v téměř minutové hře bez brankáře. „Domácí měl tlak a o výsledek jsme se obávali. Tentokrát se k nám ale přiklonilo štěstí,“ uznal Venera.

Domácí byli smutní. Prohráli páté utkání v řadě a navíc po obrovských hrubkách. “Těžko se mi utkání hodnotí, protože jsme ho zase nezvládli. V obraně jsme vytvořili spoustu hrubých chyb, které Karlovy Vary samozřejmě trestali. Jestli je budeme vytvářet i v dalších zápasech, tak nemůžeme vyhrát,“ durdil se trenér Jiří Juřík, jemuž se nepozdával regulérnost vedoucí branky hostů. „Podle nás sudí přerušil hru dříve, než puk skončil v brance,“ uzavřel.

OHLASY TRENÉRŮ ZDE