Vinou zranění voblasti břišních svalů vynechal řízný bek třineckých Ocelářů devatenáct úvodních extraligových kol. Ve středu proti nováčkovi zÚstí nad Labem ovšem prožil bodově nejpovedenější zápas kariéry. Obránce, jenž posbírá vprůměru tak osm bodíků za sezonu, se podílel na třech gólech se sedmi, kterými svěřenci Břetislava Kopřivy rozklížili obranu týmu ze severu Čech. Třinec vyhrál vysoko 7:3 a Výtisk přidal ke dvěma asistencím gól voslabení vzávěrečné power play hostí. „To jsem ještě nikdy nezažil. Byl to pro mne sváteční zápas,“ usmíval se šestadvacetiletý obránce.

Vyhráli jste pošesté vřadě. Vúvodu to vypadalo snadno, ale nakonec to nebylo zase tak jednoduché.

Každý zápas je strašně těžký a my jsme věděli, že Ústí má nového trenéra, pod kterým hraje dobře a vposledních kolech boduje. Čekali jsme, že to bude složité, ale docela rychle jsme vedli dva nula. Pak jsme ovšem udělali dvě hrubé chyby a soupeř se vrátil do zápasu. Naštěstí jsme přidali dalšígóly.

Jste tým, který se veze na vlnách. Nejprve vúvodu soutěže pět porážek, poté sedm vítězství. Azase devět porážek a nyní šestá výhra vřadě. Čím toje?

To kdybychom věděli. Ze začátku to klapalo a měli jsme ištěstí. Na každý tým přijde vsezoně krize, ikdyž my jsme se vní plácali docela dlouho. Vánoce nám pomohly a je skvělé, že jsme se zase zvedli. Teď to šlape a doufám, že to bude klapat až dokonce.

Proti Ústí jste zaznamenal tři body. Vzpomenete si, kdy se vám to naposledy podařilo?

Právě, že nikdy vživotě. To byl sváteční zápas. Někdy se mi tolik bodů nepodaří posbírat za celou sezonu. Jsem tedy náramně spokojený, ale hlavně se třemibody.

Jste vtýmu Třince pokladníkem, tudíž kolik dáte dokasy?

Otom bych se moc nešířil. Doufám, že si na to nikdo nevzpomene (smích). No něco asi budu musetdát.

Dal jste letos první gól, ale měl jste to trochu ulehčené, protože gólman Ústí nad Labem byl vté době na střídačce a hosté hráli power play. Bylo těžké prázdnou branku trefit?

Celou dobu mi puk stál na hraně a říkal jsem si, že to určitě netrefím. Ale ikdybych gól nedal, tak bychom vyhráli a to je hlavní.

Teď jste hráli hodně doma, pomáhalo vám to vyhrávat?

Předtím jsme naopak doma pět zápasů vyhrát nedokázali. Teď se to otočilo, ale nakoply nás výhry venku. Teď jedeme čtyřikrát ven ktěžkým zápasům a doufám, že itam urveme nějakébody.

Hráli jste sice 2.ledna, ale bylo to první letošní utkání a proto by se dalo použít rčení „jak na nový rok, tak po celýrok“.

Kéž by to tak bylo.

Gól Daniela Semana byl stým třineckým vsezoně, kolik ho to budestát?

Opravdu? To jsem ani nevěděl. To je dobře, že jste mi to řekl. Hned mu to vkabině spočítám (smích).