Po opatrné první třetině, kterou Oceláři vyhráli na střely drtivě v poměru 14:2, ale bez efektu změny stavu, stačilo domácím prakticky deset minut z prostřední periody, aby rozhodli. Nejprve se už po půlminutě hry prosadil před brankou Tomáš Marcinko, byt musel zakončit bez jedné rukavice, na něhož pak po hezké kombinaci navázal Ondřej Kovařčík a vzápětí také v přesilové hře výbornou tečí Krajíčkovy střely Martin Adamský.

Fantastickou druhou třetinu Ocelářů pak podtrhnuli v závěrečné pětiminutovce přesnými ranami Vladimír Svačina, který vyhnal brankáře Kacetla ze své svatyně, a Roman Vlach. V poslední třetině pak přidal k potěše publika šestou trefu Třince Jiří Polanský a sedmou i osmou měl na svědomí Ondřej Kovařčík.

Závěrečné snížení Treilleho nemělo na výsledek žádný vliv.

Neuvěřitelný počin se pak povedl Davidu Ciencialovi, který vyjma první branky asistoval u zbývajících sedmi tref Ocelářů. Velký potlesk si vysloužil i obránce Linhart, který v bitce porazil Tomáška. Už se jasně nasměrovaný zápas dobral ke svému konci a Slezané tak mohli slavit poprvé po třech letech postup do semifinále.

V něm protivníka ještě neznají, stejně jako to, zda začnou sérii doma či venku. O všem rozhodně pondělní sedmá bitva mezi Hradcem Králové a Libercem.

Ohlasy trenérů:

Václav Varaďa (Třinec): "Rád bych poděkoval Pardubicím za těžkou sérii, kterou nám vytvořily. Jsem ohromně rád, že po tom uderu v šestém zápase se tým tak ztopořil a zabral v pravý čas. Myslím, že kluci si šli za tím postupem od prvních momentů utkání a souhlasím, že zlomovým byla branka Tomáše Marcinka, který i bez rukavice si šel za golem a to nám dodalo patřičné sebevědomí do dalšího průběh utkání. Postupem to pro nás ale nekončí."

Miloš Holaň (Pardubice): "Sportovně musím pogratulovat Třinci za to, jak zvládl sedmý zápas. Domácí prostředí hrálo velkou roli, i když to pro nás ze začátku nevypadalo špatně, co se týče výsledku, tak herně to vůbec nebylo ono. Asi na hráče dolehla tíha sedmého zápasu nebo nezkušenost a prakticky s prvním golem se nám vše totálně rozsypalo. Ale nechci nic hanit, prostě jsme prohráli sérii, jestli po výsledku 1:2 nebo 1:8, to nehraje moc roli. Chci ale všem fanouškům, hráčům i vedení poděkovat, protože v této sezoně by na nás určitě nikdo nevsadil, že budeme s Třincem hrát sedm zápasů. Bolí to, ale po jedné prohře nebudu žádného hráče hanit, protože by si to nezasloužili. Pro mě to jsou hrdinové."

7. zápas čtvrtfinále play-off extraligy:

Oceláři Třinec – Dynamo Pardubice 8:1 (0:0, 5:0, 3:1)

Branky a asistence: 21. Marcinko (Rákos, M. Doudera), 25. O. Kovařčík (Cienciala, Linhart), 29. Adamský (Krajíček, Cienciala), 36. Svačina (Cienciala), 38. R. Vlach (Cienciala, O. Kovařčík), 44. Polanský (Cienciala, Krajíček), 54. O. Kovařčík (Cienciala), 56. O. Kovařčík (M. Kovařčík, Cienciala) – 59. Treille (Rolinek, Trončinský). Rozhodčí: Hodek, Pešina – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 6:8, navíc Linhart (Třinec) a Tomášek (Pardubice) 10 minut. Využití: 3:1. Diváci: 5200 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:3.
Třinec: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart, Matyáš – Rákos, Marcinko, Petružálek – Dravecký, R. Vlach, Hrňa – Adamský, Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kvasnica. Trenéři: Varaďa a Zadina.
Pardubice: Kacetl (36. Klouček) – Wishart, Cardwell, Čáslava, Trončinský, Mojžíš, Hrabal, Ščotka – Rolinek, Tomášek, Beran – Treille, Marosz, P. Sýkora – Perret, Poulíček, M. Kaut – T. Svoboda, Dušek, J. Sýkora. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.