TŘINEC - PARDUBICE 8:4

Kanonádu Třince, která skončila vysokým vítězstvím 8:4, řídil buldok Václav Varaďa. Dvojnásobný mistr světa dva góly dal a na další dva přihrál.

Třinečtí se sebrali a ukončili výsledkově slabší období. Od 18. listopadu slavili Slezané v sedmi zápasech teprve druhou výhru.

„Neříkám, že jsme měli nůž na krku, ale vyhrát jsme museli. Propad tabulkou by už byl hodně velký. Museli jsme do toho vletět," vykládal útočník Martin Adamský.

Ocelářům pomohl výborný začátek, kdy si během úvodní dvacetiminutovky vypracovali dvougólový náskok.

„Rozhodla první třetina, ve které jsme dali tři góly," hlásil Adamský.

Pardubice sice dokázaly v nástupu do druhého dějství snížit a dál zlobily, jenže proti byl Klimenta, který dokázal proměněným trestným střílením potrestat Píšův faul.

„Pardubice neodehrály vůbec špatný zápas. Mohlo to skončit klidně i opačně. Za stavu tři dva tam měli šance na vyrovnání," přiznal forvard Václav Varaďa.

Právě zkušený třinecký útočník, který je v poslední době hodně vidět, zvyšoval po polovině zápasu v přesilovce na 5:2. Celkem domácí využili v utkání tři početní výhody.

„Nic zásadního jsme v přesilovkách nezměnili, prostě nám to tam napadalo," usmíval se Varaďa. „Možná i proto, že soupeř nehrál až tak agresivně v obraně," přemítal Varaďa.

Stejný hráč pak 32 vteřin před druhou přestávkou zvyšoval znovu v přesilovce už na 7:3. „I v tu chvíli jsme se pořád báli. S nimi člověk nikdy neví, jsou vám schopni dát čtyři góly za pár minut," podotkl Varaďa.

To se ale Východočechům nepodařilo. „Je to sice jen jeden zápas, ale snad jsme nalezli pohodu," dodal Václav Varaďa.

HLASY TRENÉRŮ

Josef Turek (Třinec): „Povedl se nám vstup do zápasu. Za poslední tři zápasy jsme dali jen tři góly, dneska nám to tam konečně napadalo. Pardubice ale tlačily, přestože prohrávaly vysokým rozdílem. Měly šance, nám ale výborně zachytal Hrubec. Náš gólman chytal o něco líp než pardubický, a to asi rozhodlo. Byl to zápas, který jsme potřebovali. Poslední dobou se nám moc nedařilo."

Ladislav Lubina (Pardubice): „Vstoupili jsme do utkání přesně, jak jsme nechtěli – brzkým inkasovaným gólem. To mělo vliv na další vývoj utkání. Do druhé třetiny jsme vstoupili dobře. Zahráli jsme dobrých osm minut, bohužel jsme neproměnili šance. Naopak jsme potom inkasovali další laciné góly, tím byl dán zbytek zápasu."