Růžička, stejně jako diváci, registrovali na utkání přítomného Jaromíra Jágra, jak sedí ve společnosti prezidenta třineckého klubu Jána Modera. I na něj přišla řeč.

Martine, dnešní utkání bylo o využitých a promarněných přesilovkách. Vidíte to stejně?

Určitě, z naší strany tedy bohužel hlavně o těch promarněných. Musíme se podívat na video a rozebrat si chyby, protože jsme dostali hodně šancí na to, abychom utkání zvrátili. Jenže jsme ty přesilovky nevyužili.

Chyběla vám osobně sehranost v početních výhodách? Dlouho jste mistrovské utkání nehrál…

To je pravda, ale přesilovky jsou vždy o té příslušné pětici na ledě, ne o jednom hráči. Po prvním zápase nebudu soudit. Uvidíme, až toho odehraji víc.

Gól na 2:3 jste dali pozdě…

Co naděláme. Dneska tam byla spousta chyb a nepřesností, hodně věcí, které obvykle neděláme. Sám jsem se tomu divil. Musíme se z toho poučit.

Proč myslíte, že to Třinci po těch posledních dobrých zápasech v extralize nešlo?

Nehráli jsme dobře. Musíme však dát i kredit Plzni, která má kvalitní tým a dlouhodobě prokazuje svou sílu. U nás hrála to, co potřebovala, skvěle ubránila naše přesilovky. Sami plzeňští kluci říkali, že to byl jejich nejlepší zápas venku. Bohužel pro nás (úsměv).

Kdy jste se dozvěděl, že naskočíte do svého letošního prvního mistrovského utkání?

Takhle: přesné datum jsem neměl, dohodli jsme se s trenéry na dnešku, ale nechával jsem si otevřená vrátka. Přece jen jsem nevěděl, jak bude koleno reagovat na zátěž. S týmem jsem před Plzní absolvoval jen jeden trénink, ale chodil jsem trénovat s klukama, kteří se rozehrávají po zranění. Nebylo to tak, že bych byl jen jednou na ledě.

Na utkání byl přítomen Jaromír Jágr. Zaregistrovali jste ho?

Všimli jsme si ho. Já osobně jsem se díval na kostku, když ho zabírala kamera.

A neměli jste před hokejovou legendou svázané ruce?

To snad ani ne, třeba já to bral jako normální zápas a myslím, že se tím kluci nenechali stresovat. Jsme rádi, že se přijel podívat, ale moc jsme mu toho asi nepředvedli (úsměv).