Prodloužení bylo hodně zajímavé, co myslíte?

Souhlasím, šancí hodně na obě strany, nakonec to vyšlo na nás, když Lakatoš trefil břevno, hra se otočila a já tam vepředu vyplaval.

Věděl jste hned, co uděláte? Času jste měl hodně…

Právě proto jsem měl čas říct si, že nebudu nic vymýšlet (smích). Zamíchal jsem hokejkou a dal to nad gólmana.

Jak se hrálo po reprezentační pauze?

No, zpočátku to drhlo, asi šlo vidět, že to bylo takové vlažnější. Byla tam repre pauza, nějakých deset dní jsme nehráli zápas, to pak chvíli trvá, než nastartujete motory.

Nebylo tam v prvních dvou třetinách z vaší strany dost přehrávání?

Bylo. Nestříleli jsme, chtěli jsme hrát pěkný hokej. Říkali jsme si to i v kabině, že to je překombinované. Potřebovali jsme jen začít více střílet.

Jak důležité je odstartovat zase výhrou?

Docela dost, nálada je pak vždycky hned jiná. My jsme si na Zlín celkem věřili, myslím, že teď pod novým vedením hraje celkem aktivní hokej, ne takového zanďoura, jako obvykle, což bylo vidět i dneska. Byl to hodně kvalitní zápas.

Jak byste zhodnotil výkon Třince?

Měli jsme pasáže, kdy nám to moc nešlo v našem pásmu. Od Zlína to bylo dobře sehrané, nás tradičně podržel Šimon Hrubec. V útoku to bylo celkem v pohodě, ale jinak můžeme děkovat opravdu Šimonovi, že nám umožnil vyhrát.

K čemuž jste přispěl dvěma góly. Ten první  přišel po nějaké nacvičené akci?

Ne, to vůbec. Taky jsem se na to ptal Gernyho (Martina Gernáta). Nebyl ve střelecké pozici, ale hezky mi to hodil bekhendem před bránu, mě to přistálo přímo na holi.

Jste rádi, že jste konečně porazili i Zlín? Měli jste proti němu nepříjemnou sérii porážek.

Zlín hraje celkově doma dobře, ale jsme rádi, že jsme to utnuli, protože jsme si na ně věřili.

Dnes vás poprvé vedli jako hlavní trenéři Zadina a Raszka, protože Václav Varaďa je u národního týmu juniorky. Bylo to v něčem jiné? Radili se třeba trenéři spolu ještě před zápasem na dálku?

Těsně před zápasem asi ne. Nějaký velký rozdíl bych tam nepozoroval, na ledě už máte zažité určité automatismy, každý ví, co má hrát, je to zaběhlé. Jinak Záďa s Vencou (Zadina s Varaďou) spolu normálně během dne komunikují a připravují i taktiku pro utkání. Přímo na ledě to už takový rozdíl není.