„Ono se to stává, je to teprve začátek sezony, ale přesto si tohle dovolit nemůžeme, navíc na ledě soupeře. Byl to kolaps celého týmu,“ soukal ze sebe se sklopenou hlavou obránce Jan Hanzlík. „Utkání jsme měli relativně pod kontrolou, ale vlastní nedisciplinovaností o něj přišli,“ zlobil se sparťanský kouč David Volek.

Kdo včera zklamaně opouštěl třineckou arénu po druhé třetině, musel si připadat při kontrolování konečného výsledku na teletextu jako úplný blázen. Pražané byli totiž dvě třetiny důslednější a dvougólový náskok si vypracovali zcela po zásluze. „Začali jsme velice aktivně a domácí zaskočili. Přitom to nebývá zvykem, když přijede soupeř po několikahodinové cestě téměř přes celou republiku,“ řekl Volek.

Více než čtyři tisíce diváků v hale utišil již po 97 vteřinách útočník Treille, který zřejmě bruslí nasměroval puk za Vojtkova záda. Gól ještě musel potvrdit rozhodčí u videa. Domácí se dostali zpět do hry díky přesilovkám. V první třetině jim byly nabídnuty hned čtyři a jednu z nich dokázali využít důrazným Polanským, který propasíroval u pravé tyče puk za Pöpperleho.

Domácí se ale v dalších minutách hledali, hra byla hodně rozkouskovaná, místy až nudná. Následně se ukázalo, že šlo jen o klid před bouří. Aktivnější Sparta udeřila v závěrečné pětiminutovce druhé třetiny. Hlaváče v ideální pozici mezi kruhy ještě Vojtek vychytal krajem lapačky, na dorážku Hlinky z následné skrumáže už dosáhnout nemohl. Brošova pojistka do kabin se zdála být rozhodující. Vše ale bylo nakonec jinak.

K velkému obratu zavelel obránce Hrabal, který přesnou ranou z mezikruží načal velký obrat Ocelářů. „Ten gól na 2:3 nás strašně nakopl, ve třetí třetině to byl z naší strany uragán,“ pochvaloval si vydařený závěr trenér Třince Břetislav Kopřiva. „Najednou jsme vůbec nepokrývali hráče, úplně jsme zkolabovali,“ kroutil hlavou Volek.

Vyrovnání zařídil hrdina utkání v Mladé Boleslavi Polák, který dokázal sklepnout do sparťanské svatyně střílenou přihrávku Adamského. „Potřebovali jsme porazit takový tým,“ usmíval se po zápase z pěti góly nejlepší střelec Slezanů. Červeno-bílá smršť nebrala konce. V ohlušují atmosféře strhl vedení na stranu Třince útočník McGregor, který si vybruslil před Pöpperleho a zavěsil. „Byl to můj premiérový gól v sezoně, vítězný a navíc proti Spartě, kterou každý nenávidí. Byl to fantastický pocit,“ podotkla letní kanadská posila.

Zdecimovaní hosté ještě sáhli v poslední minutě ke hře bez brankáře, ale v ní už stačili Kůrkou jen faulovat Adamského, kterému rozhodčí přiřkl technický gól. „Věděl jsem, že to bude platit. Asi musím vypsat nějakou svačinu. Nahraji si to, schovám a jednou to budu ukazovat svému synovi, aby viděl, jak se dávají góly, které nepadají do branky,“ smál se Martin Adamský.

Oceláři Třinec – Sparta Praha 5:3 (1:1, 0:2, 4:0)

Branky a nahrávky: 15. Polanský (Hrabal, Kohn), 43. Hrabal (Kohn, M. Růžička), 55. Polák (Adamský, Varaďa), 58. McGregor (Bonk, Varaďa), 60. Adamský – 2. Treille (J. Hlinka), 34. J. Hlinka (Ton, Treille), 39. Broš (Vykoukal, Ručinský). Rozhodčí: Blecha, Jeřábek – Kalivoda, Pouzar. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:1. Diváci: 4178. Muž zápasu: Kohn

Třinec: Vojtek – Krajíček, Hrabal, Zíb, Seman, Lojek, Hudec, Cartelli – Kohn, Polanský, M. Růžička – D. Květoň, Hampl, Adamský – Polák, Bonk, Varaďa – Havel, Mičulka, McGregor, od 41. navíc Podešva. Trenéři: Marek a Kopřiva.
Sparta: Pöpperle – Vykoukal, Gulaši, O´Brien, Jan Hanzlík, Salcido, Philipp, Macholda, Bolf – Kůrka, Broš, Ručinský – Hlaváč, Výborný, Smoleňák – Ton, J. Hlinka, Treille – Bartánus, Koreis, Hromas. Trenéři: Holaň a Volek.